Ситуація в енергетиці станом на 12:00

Інформація взята з офіційного джерела організації та є актуальною на час публікації на сайті

Гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота спростував чутки щодо підриву Київської ГЕС та запевнив, що на підприємстві готові до будь-якого сценарію.

Оператор ГТС України не підтверджує аварії на магістральному газогоні в Харкові. Система не фіксує зниження тиску, транспортування газу відбувається в штатному режимі. Попри надскладну ситуацію через бойові дії, співробітники компанії на місцях виконують свою функцію та забезпечують транспортування газу.

Енергосистема України не повернеться на синхронну роботу з мережами Росії та Білорусі. 

В день 24 лютого, коли Росія розпочала воєнне вторгнення в Україну, в нашій енергосистемі розпочиналися випробування в ізольованому режимі роботи, які є одним з фінальних етапів підготовки до синхронізації з ENTSO-E.

Впродовж цих трьох днів 24-26 лютого автономна робота української енергосистеми пройшла успішно, показала високу надійність і спроможність працювати в ізольованому режимі. Але ми не можемо сподіватися, що безпека енергопостачання українських споживачів буде надійною, якщо енергосистема нашої країни буде працювати синхронно із мережею країни, яка воює з нашою державою.

Тому Міністерство енергетики України видало наказ про відмову від приєднання до енергомережі Росії та Білорусі. Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна звернеться до своїх європейських партнерів стосовно прискорення синхронізації своєї енергосистеми з мережею континентальної Європи ENTSO-E.

“Укргазвидобування” продовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії розмежування.

«Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» продовжує забезпечувати споживачів природним газом. Щодня поставки складають приблизно 70 млн куб. м. Диспетчера працюють цілодобово для виконання заявок споживачів. Наявні обсяги газу достатні для забезпечення потреб національної економіки. В той же час компанія наголошує на бережливому ставленні до такого ресурсу, як природний газ у зв’язку з військовою агресією Росії та пов’ язаних із цим ризиків погіршення цінової ситуації на європейському газовому ринку.

Служби і сервіси ТОВ “Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» працюють в звичайному режимі.

“Укртрансгаз — Оператор газосховищ України”, АТ «Укртранснафта», АТ «Укрспецтрансгаз» продовжують працювати у штатному режимі.

ОГТСУ продовжує роботу в усіх регіонах України й транспортує газ споживачам. В районах, де ведуться бойові дії, виконуємо необхідні зміни в роботі системи, щоб знизити небезпеку аварійних ситуацій на магістральних газогонах. Критичних пошкоджень інфраструктури немає.

Оператор забезпечує газопостачання для роботи критичної інфраструктури. Жертв та постраждалих серед співробітників немає. Вони продовжують героїчно виконувати свою роботу в надскладних умовах.

За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз України, ОГТСУ.

https://www.kmu.gov.ua/news/27-lyutogo-situaciya-v-energetici-stanom-na-1200

Категорія
Влада
Немає коментарів

Коментувати

*

*