Ситуація в енергетиці станом на 12:00

.

оловне:

Енергоатом повністю відмовляється від закупівлі російського ядерного палива 

Понад 20 тисяч мешканців залишаються без газу через пошкодження газопроводу в результаті бойових дій. 

Рада директорів Європейського ядерного товариства призупинила всю діяльність з владою Російської Федерації та Білорусі

Стабільність інфраструктури

 • Частота в ОЕС України підтримується на рівні 50 Гц.
 • Українські енергетики продовжують відновлювати електропостачання споживачам.
 • За минулу добу у Харківській області повернули світло близько 20 тисячам споживачів. У Донецькій області до електропостачання під‘єднали понад 13,3 тисячі абонентів.
 • Також впродовж доби відновлено газопостачання 6451 споживачам.
 • Водночас станом на 10 березня через пошкодження, обумовлені бойовими діями, залишалось знеструмленими понад 1542 населених пунктів і близько 12,8 тис. трансформаторних підстанцій; загалом — понад 954 тисяч споживачів. Без газопостачання лишаються близько 228 тисяч споживачів.
 • Найбільш складна ситуація з енергопостачанням — у Донецькій та Київській областях.
 • Українські енергетики працюють у цілодобовому режимі і, незважаючи на загрози, підтримують стабільну роботу енергосистеми і забезпечують енергопостачання громадянам.
 • Енергоатом повністю відмовляється від закупівлі російського ядерного палива. Українські АЕС готові працювати без російського ядерного палива. Для цього Енергоатом й надалі закуповуватиме ядерне паливо Westinghouse. Компанія прискорить роботи щодо створення виробництва паливних касет в Україні на основі американської технології Westinghouse. Це дозволить повністю замістити паливо російського походження.
 • «Енергоатом» не може доставити запчастини, обладнання та персонал для проведення ремонтів на захопленій окупантами Запорізькій АЕС.
 • Попасна і прилеглі населені пункти без газу через пошкодження газопроводу відводу в результаті бойових дій. Повітряна ділянка газопроводу-відводу до газорозподільної станції (ГРС) Попасна пошкоджена в результаті бойових дій. Жертв чи постраждалих серед співробітників Оператора ГТС України немає. Оператор ГРС перекрив кран і локалізував аварійну ділянку, газопостачання міста Попасна та прилеглих населених пунктів припинено. Понад 20 тисяч мешканців залишаються без газу. Оскільки вказана ділянка газопроводу знаходиться в районі безперестанних військових дій, наразі співробітники Оператора ГТС не можуть приступити до ремонту газопроводу. Як тільки з’явиться щонайменша можливість, фахівці ОГТСУ розпочнуть відновлення газопостачання Попасної.

Міжнародний вимір та санкції

 • Австралія приєдналася до ембарго на російську нафту. Через 45 діб набуде чинності наказ уряду Австралії щодо заборони на імпорт російських нафтопродуктів, газу та вугілля.
 • На саміті лідерів ЄС у Версалі прийнято рішення покінчити з енергетичною залежністю від Росії у 2027 році. До цього терміну Євросоюз має відмовитися від російського викопного палива – природного газу, вугілля та нафти. Поетапний та конкретний план досягнення цієї мети Єврокомісія представить у травні. До кінця березня ЄК розробить екстрені заходи для обмеження впливу вартості газу на електроенергію, зокрема, за допомогою тимчасового обмеження цін. Крім того, буде підготовлено план створення запасів газу в європейських ПСГ для стабільного проходження наступного опалювального сезону та стратегія ЄС щодо зберігання газу.
 • Рада директорів Європейського ядерного товариства (European Nuclear Society) на позачерговому засіданні прийняла рішення призупинити всю діяльність з організаціями, пов’язаними з владою Російської Федерації та Білорусі, до припинення російської агресії в Україні. Це також включає призупинення корпоративного членства компаній «РОСАТОМ» та «АТОМТЕХ» в Європейському ядерному товаристві.

https://www.kmu.gov.ua/news/11-bereznya-situaciya-v-energetici-stanom-na-1200

Категорія
Влада
Немає коментарів

Коментувати

*

*