Поради від поліцейських: як захистити дитину від кібербулінгу

.
Кібербулінг – це цькування за допомогою гаджетів через дзвінки або повідомлення у соцмережах. Поліцейські розповідають, як розпізнати, що дитина страждає від знущань, та убезпечити її.

Для кібербулінгу характерні види насильства: психологічне, економічне та сексуальне. До цькування відноситься усе, що ображає та принижує дитину, шкодить її фізичному чи психологічному здоров’ю. Порушниками можуть бути як дорослі, так і однолітки. Поліцейські закликають не приховувати та не замовчувати факти як кібербулінгу, так і інших видів булінгу. Адже саме ми з вами повинні піклуватися про безпеку своїх дітей.

Різновиди кібербулінгу:

— Використання особистої інформації

— Анонімні погрози

— Телефонні дзвінки з мовчанням

— Переслідування

— Тролінг

— Хепі-слепінг (насильство заради розваги)

— Сексуальні посягання

Усі ці дії є протиправними і тягнуть за собою адміністративну відповідальність – штрафи, громадські та виправні роботи. Притягнути кривдника до відповідальності допоможе фіксація булінгу та збір доказів. Зберігайте скріншоти , відео, записуйте розмови.

Батьки не відразу можуть зрозуміти, що безпека їхньої дитини під загрозою.

Якщо у вашої дитини різко змінилася поведінка, настрій, вона стала гірше навчатися, страждає від безсоння та погіршення здоров’я, вчиняла спроби суїциду – усе це може бути наслідком цькування.

Аби захистити дитину від кібербулінгу, батькам необхідно розбиратися у сучасних технологіях та способах спілкування в соцмережах:

— контролюйте користування інтернетом та гаджетами

— будьте уважні до своїх дітей, спілкуйтеся з ними та цікавтеся їх життям

— навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті

— станьте прикладом

А найважливіше – дитина має відчувати від батьків любов та підтримку у будь-якій ситуації.

http://volnovaha-police.dn.ua/news/view/6556

Категорія
ВажливеКориснеСуспільство
Немає коментарів

Коментувати

*

*