Понад 4 тисячі книг отримали бібліотеки Донеччини з нагоди Міжнародного дня дарування книжок

.

Урочиста передача до бібліотек Донецької області книг, виданих за кошти обласного бюджету, відбулась з нагоди Міжнародного дня дарування книжок сьогодні, 14 лютого.

Участь у заході взяли голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Тетяна Тюріна, керівники структурних підрозділів ОДА та міст області, а також автори, чиї твори отримали підтримку обласної комісії з книговидання.

«День дарування книг – чудове свято, яке дає змогу нагадати про важливість книги у нашому житті. Зараз ми передаємо книги, які були видані за рахунок обласного бюджету. Ініціатива з друку творів місцевих авторів для Донецької ОДА вже стала доброю традицією, яку ми і надалі будемо підтримувати. Роками інформаційний простір області штучно був насичений російськими творами. Українські автори мали надзвичайно мало шансів на публікацію своїх книг. З початком війни ситуація змінилась – люди хочуть читати своє, українське. І ці книжки, звісно, стануть їм у нагоді. Знайти їх можна буде у бібліотеках області, і абсолютно кожен громадянин зможе прийти та доторкнутись до творчого доробку наших авторів. Теми, висвітлені у прозі та віршах, надзвичайно актуальні для сьогодення. На фоні російської агресії ми маємо не допустити маніпуляцій навколо історії та берегти пам’ять про героїв сьогодення. Крім того, про наших авторів має знати якомога більше людей, адже вони талановиті, самобутні та заслуговують на широке визнання у всій країні. Вдячний кожному, хто творить сучасний український культурний простір», — сказав очільник області.

Своєю чергою Тетяна Тюріна повідомила, що бібліотеки Донеччини отримають 4 325 книг, які були надруковані у 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету. Це 9 друкованих видань, серед яких  є і література для наймолодших читачів, це і художні твори, і гумористичні вірші, і музична література, а також література історично-патріотичного спрямування, присвячена загиблим воїнам Другої Світової війни, сучасним воїнам російсько-української війни, Герою Небесної Сотні Степану Чубенку та нашим видатним землякам Олексі Тихому, Василю Стусу, Анатолію Водолазькому, Василю Зандеру, героям Крут та подіям, які відбувалися в Україні за часи Голодомору.

Нагадаємо, 14 лютого –  Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американського книжкового блогера Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги.

Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня на рік, коли люди дарують книжки усім навколо. Еммі сподобався задум, саме тому, вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості придбати власні. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю  ініціативу підхопили активісти по всьому світові.

https://dn.gov.ua/news/ponad-4-tisyachi-knig-otrimali-biblioteki-donechchini-z-nagodi-mizhnarodnogo-dnya-daruvannya-knizhok

Категорія
Влада
Немає коментарів

Коментувати

*

*