Глобальний страйк за клімат пройде на всій нашій планеті, на всіх континентах. Тисячі міст по всьому світу виходять, щоб нагадати політикам і людству про те, що треба вирішити кліматичну кризу, а не тільки говорити про це. Мешканці Вугледарської громади не залишаться в сторонці, та візьмуть участь 25 вересня у Марші за клімат. Про це повідомили організатори Маршу, представники громадської організації «Спілка молоді Вугледара».
Початок заходу 25 вересня, у суботу, о 15:00 біля Центру громадських ініціатив SOVA (Вугледар, Трифонова 36, другий під’їзд.
Молодь страйкує по всьому світу і не йде на роботу або навчання, бо в них крадуть майбутнє. Це справжня історична подія! Ми не можемо просто сидіти вдома і нічого не робити. Ситуація критична! Західну Україну вже не вперше заливає дощами, в цьому році Одесу затопила повінь, липень 2021 року став найспекотнішим за всю історію спостережень.
Це вже не кажучи про інші кліматичні катастрофи, які ви можете бачити майже кожного дня у ЗМІ та за власними вікнами. А далі буде ще гірше, якщо не вживати невідкладних заходів.
Час діяти! Планета в небезпеці!
Головні вимоги:
1) Впровадити Кліматичну освіту в Україні!
Населення України має знати, як зробити життя українців більш екологічним, що впливає на зміну клімату та які наслідки від кліматичної кризи ми очікуємо, якщо наша влада буде і далі нам давати пусті обіцянки.
2) Оголошення Надзвичайного Кліматичного Стану в Україні!
Таким чином наш уряд підніме екологічну та кліматичну повістку на національному рівні. Climate Emergency Declaration (CED) визнано у Європі, Європейським Парламентом та рядом урядів-членів Європейського Союзу, Великою Британією та Ватиканом. Загалом його оголосили майже 2000 органів влади різних рівнів в 34 країнах світу https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_emergency_declaration .
3) Сприяти справедливій трансформації вугільних регіонів.
4) Формування мережі громадського моніторингу стану довкілля з повноваженнями профілактики та протидії негативним впливам на навколишнє середовище і здоров’я населення
5)  Розширена відповідальність виробника
6)  Заборона одноразового пластику
 Чому важливо виходити на Глобальний кліматичний страйк дивіться у фільмі ВВС «Грета Тунберг. Рік, щоб змінити світ»  https://www.youtube.com/watch?v=gNZ42DMQuz8
Просимо зважати на карантинні обмеження. Будь ласка, приходьте на страйк у захисних масках та дотримуйтесь дистанції з іншими учасниками. Якщо ви почуваєте себе зле, то залишайтесь вдома та долучайтесь до нас онлайн.
Не забудьте взяти з собою парасольку, якщо в цей день може бути дощ.
Долучайтесь до страйку, запрошуйте родичів, друзів, знайомих (зокрема через клавішу «Запросити» в події)
Поширюйте правду про кліматичну кризу і способи її подолання.
Чим більше людей вийде в цей день, тим швидшою буде реакція від влади.
Не чекайте, коли чергова стихія зруйнує ваш дім, а дійте вже зараз. Тільки разом ми зможемо вирішити цю глобальну проблему❗️
Ви можеш прийти зі своїм плакатом, заздалегідь створити його разом із нами або отримати готовий на місці.
Головне, присутність.
Чим нас більше, тим важче ігнорувати нас.