2 червня 2021 року Держрибагентством презентовано проєкт оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, які не переглядалися з 1999 року і наразі не відповідають вимогам сьогодення. Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Дані правила були розроблені з урахуванням норм Угоди про Асоціацію Україна — ЄС шляхом врахування кращих практик сталого управління та досвіду Європейських країн в частині норм вилову та застосування знарядь лову.

Зокрема, проєктом передбачено такі зміни:

  • збільшено норми добування (вилову) водних біоресурсів з 3 до 5 кг на одного рибалку за добу, а особин особливо цінних видів водних біоресурсів – 3 шт. у межах допустимого розміру;
  • зменшено заборонені місця для любительського та спортивного рибальства;
  • уточнено положення щодо застосування знарядь добування (вилову), збільшено кількість дозволених гачків, способів добування (вилову) тощо;
  • збільшено мінімально дозволені розміри водних біоресурсів для добування (вилову);
  • уточнено умови здійснення підводного полювання та спортивних змагань.

У проєкті документу виключено багато морально застарілих норм і приведено дані Правила у відповідність до вимог законодавства, реалій сучасності та вдосконалено правове регулювання любительського, спортивного рибальства і підводного полювання.

Проєкт документу було підтримано переважною більшістю представників любительських та спортивних риболовних організацій, а зауваження та пропозиції, які надійшли під час презентації, будуть опрацьовані в найкоротші терміни.

Доопрацьований проєкт буде офіційно оприлюднений на вебсайті Держрибагентства.