10 лютого 2021 року відбувся інформаційний семінар із загальних питань «Основні послуги державної служби зайнятості та сучасні підходи щодо їх отримання». Про це повідомив Вугледарський міський центр зайнятості.
Головною метою діяльності державної служби зайнятості є допомога людям у пошуку роботи, а роботодавцям – у доборі працівників. У повному обсязі послуги служби зайнятості можуть отримувати зареєстровані безробітні. Отже, які саме послуги може отримати безробітний у центрі зайнятості? Насамперед, це послуги з пошуку постійної або тимчасової роботи. Служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій по всій Україні, які оновлюються онлайн. Якщо роботи за вашим фахом не знайшлося, служба зайнятості пропонує підвищити кваліфікацію або оволодіти новою професією, набути нових компетенцій. Фахівець з профорієнтації допоможе визначитися з вибором професії за допомогою профорієнтаційних та психологічних тестів.
Якщо безробітний має бажання започаткувати власну справу, але для втілення задуму вам не вистачає знань чи коштів – державна служба зайнятості сприяє у відкритті власної справи.
В ході семінару особливу увагу було приділено індивідуальному плану працевлаштування , який клієнт складає разом з кар’єрним радником, також безробітні були ознайомлені з електронними сервісами служби зайнятості, такими як «Електронний кабінет шукача роботи» та «Електронна черга».
Найефективнішим захистом інтересів безробітних у сфері зайнятості та відносинах з роботодавцями є правова поінформованість, тому також розглядалися переваги легальної зайнятості, права працівників при легальному працевлаштуванні, економічні та соціальні гарантії.