Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

У Вугледарі вшанували пам’ять загиблих 13 десантників

68

31 травня біля пам’ятнику на місці загибелі 13 десантників у 1943 році, під час Другої Світової Війни. Міський голова Андрій Сілич, представники міської ради, відділу культури ВМР та ветерани війни поклали квіти біля пам’ятного монументу, та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

В ніч з 30 на 31 травня на двох літаках з ростовського аеродрому в тил ворога в район міста Волновахи були направлені дві десантні групи. Десантна група під командуванням Михайла Трифонова (Югова) у складі 13 осіб висадилася біля села Павлівка. Саме тут і відбувся нерівний бій з німцями. 11 вересня 1943 року село Павлівку було визволено. Після визволення тіла партизан були перепоховані у братській могилі в центрі села Павлівка.
9 травня 1975 року у місті Вугледарі відбулося відкриття першого пам’ятника – Стели 13 — ти десантників, присвяченої пам’яті бійців десантного загону під командуванням М. Трифонова (Югова), які 31 травня 1943 року прийняли нерівний бій з переважаючими силами ворога у відкритій степовій місцевості —(за інформацією вугледарської публічної бібліотеки).
фото — Вугледарська міська рада, КДЦ
Вам также могут понравиться