Проєкт «Активні парки – локації здорової України» крокує по Донецькій області. Відсьогодні така спортивна локація з’явилася і у місті Вугледарі. Відкриття локації відбулося 11 серпня 2021 року за участі заступника голови Донецької облдержадміністрації Вадима ФІЛАШКИНА, начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира МИЦИКА, директора Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Сергія ГОЛОВЧЕНКА, керівника Авдіївської міської військово — цивільної адміністрації Віталія БАРАБАША, голови Волноваської райдержадміністрації Анатолія НЕМЧЕНКА, міського голови Андрія СІЛИЧА. Про це повідомляє Вугледарська міська рада.
Соціальний проєкт «Активні парки» як частина програми «Здорова Україна», ініційованої Президентом України, спрямований на організацію оздоровчої рухової активності громадян і передбачає створення нових спортивних локацій, а також розширення кількості прихильників спорту на існуючих майданчиках. Усі локації брендовані в кольорах програми «Здорова Україна» і за проведення різноманітних заходів на них відповідатимуть спеціально призначені координатори.
В активному парку функціонуватимуть три обов’язкові елементи – лавочка, шведська стінка та бруси/турнік, а також три варіативні (сходинки, координаційна лінія та вільний простір). За допомогою смартфону можна відсканувати QR-коди, що мають навігаційні таблички поруч з елементами, та перейти на спеціальний сайт з відеоуроками.
Станом на 11 серпня такі локації відкрито в Авдіївці, Бахмуті, Волновасі, Вугледарі, Дружківці, Костянтинівці, Мар’їнці, Маріуполі, Покровську. Усього на Донеччині планується зробити близько 40 активних парків, найближчим часом відповідні локації запрацюють ще в містах Добропілля, Лиман і смт Олександрівка.