На території держави тривають заходи із запобігання поширення коронавірусної інфекції. Превентивнізаходи спрямовані на перевірку дотримання суб’єктами господарювання та громадянами чинних карантинних обмежень. Про це повідомляє Вугледарське відділення поліції.

Поліцейські сектору реагування поліції Вугледара здійснюють щоденні рейди для забезпечення карантинних заходів у місті. Проводять профілактичну роботу з суб’єктами господарювання та громадянами про дотримання протиепідемічних заходів.

З початку року відносно порушників, які не реагували на попередження поліції, складено 335 адміністративних матеріалів за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил карантину людей).

Із них 18 адміністративних протоколів відносно суб’єктів господарювання, які працювали з порушенням карантинних заходів. Такі дії тягнуть за собою санкції відповідно до ч. 1 ст. 44-3 КУпАП — штраф від 17 до 34 тисяч гривень, у відношенні посадових осіб — від 34 до 170 тисяч гривень. Рішення щодо накладання штрафу приймає суд.

Крім того, винесено 317 постанов згідно з ч. 2 ст. 44-3 КУпАП — відносно осіб, які перебували у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту. Санкція статті передбачає накладання штрафу від 170 до 255 гривень.

На правопорушників накладено штрафів майже на 80 000 гривен.

Поліція Вугедара закликає громадян дотримуватися карантинних обмежень заради збереження власного здоров’я та нагадує, що згідно постанови Кабінету міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 від 09.12.2020 року забороняється:

  • перебування в громадських будинках та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
  • заборонена діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких: не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції; не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту; обслуговуються покупці без одягнутих засобів індивідуального захисту;
  • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками за умови, що відвідувачі заходять до закладу з вдягненими засобами індивідуального захисту;
  • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів транспортом, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту та здійснює контроль за використанням засобів захисту пасажирами.