20 липня комунальне підприємство «Тепломережа «Вугледарської міської ради» опублікувало у своєму аккаунті у Facebook інформацію щодо наміру встановлення нового тарифу на послугу з постачання теплової енергії для всіх споживачів міста Вугледар.

За наданою інформацією підприємство зазнає великих збитків: за 5 місяців 2021 року сума збитків склала більше 5 млн грн.

На необхідність встановлення нових тарифів на послугу з постачання теплової енергії для всіх споживачів вплинули наступні чинники:

  1. Зміна класифікації житлово-комунальних послуг.
  2. Зменшення вартості природного газу та збільшення вартості його транспортування.
  3. збільшення вартості електроенергії.
  4. Збільшення витрат на оплату праці у зв’язку з збільшенням розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.
  5. Включення до складу тарифів на теплову енергію обігових коштів у розмірі 4% (без урахування витрат на покриття витрат).

Станом на 1 липня при тарифі 1389,37 грн/Гкал (без ПДВ), витрати підприємства для надання послуги з постачання теплової енергії становлять 1575,20 грн. Таким чином «Тепломережа» недоотримує 185,83 за кожен Гкал. Неможливість відшкодувати борг перед постачальниками електроенергії та газу може призвести до відключення Вугледарської котельні навіть під час опалювального сезону.

Новий тариф планується становити 1997,39 грн/Гкал, що на 19,8% більше попередньої вартості опалювання. Наприклад, якщо у холодній місяць сума платежу за опалення становила 2000 грн, то наступної зими при такій же холодній погоді доведеться сплатити 2396 грн. Однак, за інформацією «Тепломережа», в такому разі підприємство нарешті зможе відшкодувати витрати на послугу з постачання теплової енергії.

Зауваження та пропозиції приймаються до 27 липня 2021 через електронну пошту 40175733@mail.gov.ua або в письмовий формі, надіславши листа на адресу 85670 м.Вугледар, вул. 13 Десантників, 53 КП «Тепломережа» Вугледарської міської ради».