12 серпня в рамках обмінного візиту Вугледарську громаду відвідали мешканці Запорізької області на міста Мангуша. Гості переймали досвід впровадження інструменту «Бюджет участі».
«Обмінні візити запалюють серця людей і пробуджують наснагу до реалізації проєктів.» — слова директора Агенції розвитку Вугледара Федора Сорокіна повністю описують той стан, який супроводжував гостей громади протягом всього дня. 
Потужна енергія, яку випромінюють представники органів місцевого самоврядування та автор(к)и проєктів Бюджету участі, нікого не залишила байдужим. В очах людей стільки драйву, натхнення, бажання творити зміни та віра у власні можливості
Цікаво, що всі досвідчені проєктант(к)и вказували на спільні недоліки, з якими стикаються при реалізації своїх ідей:
▪️ Недостатньо часу для втілення всіх задумів;
▪️ Вандалізм.
Із другим, як виявилось, справлятися набагато важче. Та, спілкуючись із ними, розумієш — всі виклики, труднощі, сумніви стосовно участі у «Громадському бюджеті» не мають значення, бо результат того вартий.
Чому досвід Вугледарської громади у впровадженні Бюджету участі є унікальним і цікавим?
  1. З першого ж конкурсу, який відбувся ще у 2017 році, всі проєкти реалізовуються тільки за рахунок місцевого бюджету.
  2. Певний період адмініструванням, інформаційною кампанією та, навіть, реалізацією проєктів займалась Установа Агенція розвитку Вугледара.
  3. До положення постійно вносяться корективи, які враховують виявлені плюси та мінуси.
    Таким чином, впровадження конкурсу стає найбільш ефективним.
  4. Тісна співпраця органів місцевого самоврядування, населення та громадських організацій є тією рушійною силою, яка веде Вугледарську громаду до постійного розвитку.
Тут знають: тільки завдяки комунікації, партнерству і порозумінню на всіх рівнях можна створити безпечні, гарні та комфортні умови для життя у громаді. Звісно, не буває без певних складнощів. Особливо в період пандемії. Однак, ні влада, ні мешканці/ки не припиняють генерувати нові ідеї та знаходити шляхи до їх втілення.
Захід відбувається у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу