Чотири тисячі гривень — такою сумою заволоділа шахрайка. Жінка представилася соціальним працівником та пообіцяла надати соціальну допомогу через поштаря.

До Волноваського районного відділу поліції звернулася 86-річна жінка та повідомила, що її ошукали. Після того, як до будинку завітала жінка, яка представилась працівником соціальної служби, зникли всі гроші. Про це повідомляє Волноваський відділ поліції.

Правоохоронці встановили, що до будинку потерпілої зайшла жінка, яка представилася соціальним працівником. Вона повідомила, що невдовзі прийде листоноша та принесе кошти в сумі, яка зараз є у заявниці. Тоді пенсіонерка винесла чотири тисячі гривень та поклала у конверт. Потім «соціальна працівниця» відволікла господарку та витягнула з конверту заощадження потерпілої, поклавши туди листи паперу. Зловмисниця попередила, що конверт відкривати не рекомендується та пішла.

Аферистку не зупинило, що вона залишає без коштів на існування пенсіонерку.

Схеми шахраї використовують різні, але лінія злочину одна. Як правило, псевдопрацівники соцслужб знаходять людей похилого віку на вулиці чи ринку, допомагають донести сумки і дають подарунковий набір з продуктами. Коли радісно схвильовані громадяни запрошують нових «друзів» до будинку, ті розповідають історію про мецената, який надає грошову допомогу. Жінки дістають велику суму грошей в іноземній валюті виділену на допомогу і просять розміняти. Погодившись, жертва обману не підозрює, що тим самим бачать, де у людей похилого віку приховані заощадження.

Потім, обманним шляхом, одна з жінок веде господаря до іншої кімнати, а друга тим часом забирає усі гроші.

Попередньо за фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статі передбачає до 3 років позбавлення волі.

Співробітники поліції попереджають: не довіряйте незнайомим людям, не запрошуйте до будинку і в ніякому разі не залишайте гостей без нагляду. А якщо стали жертвами зловмисників, терміново повідомляйте до поліції за номером 102.