Відзавтра, 23 вересня, рішенням уряду встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України. Правоохоронці наголошують на необхідності використання захисних масок чи респіраторів та тримання соціальної дистанції у 1,5 метра. Про це повідомляє Національна поліція у Донецькій області.

Враховуючи ситуацію в області та по всій державі, коли щоденно зростають статистичні дані щодо захворювання на COVID-19, урядом було прийнято рішення встановити з00.00 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епіднебезпеки.

Весь перелік заборон під час дії цього рівня прописано у постанові Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236.

Поліцейські наголошують громадянам на необхідності дотримання чинного законодавства та карантинних обмежень, а саме:

  • перебуваючи у місцях масового скупчення людей, тримайте соціальну дистанцію 1,5 метра;
  • використовуйте захисні маски чи респіратори, що прикривають рот і ніс, та мінімізуйте фізичні контакти;
  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад 2/3 місць у кожному окремому залі;
  • дозволяється не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
  • кінотеатри та інші заклади культури повинні працювати з заповненістю залів не менше за 2/3 місць або 50% місць у кожному окремому залі.

Водночас обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 години) результат ПЛП- чи експрес-тестування.

Поліція Донеччини закликає громадян бути свідомими та відповідально поставитися до виконання діючих протиепідемічних заходів.

У свою чергу поліція продовжує контролювати виконання протиепідемічних правил та проводити рейди щодо дотримання суб’єктами господарювання карантинних вимог.