В рамках проєкту ГО «Інтеграція в майбутнє» в партнерстві з Агенцією розвитку Вугледара в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру відкрився Центр, де потерпілим від домашнього насильства зможуть надавати інформаційну, психологічну та юридичну допомогу. Спеціалісти закладу активно співпрацюють з поліцією Вугледара та інформують їх про всі випадки, де необхідне втручання правоохоронців. Про це повідомляє Волноваський районний відділ поліції.

Темою тренінгу, в якому взяли участь поліцейські, було «Практичне застосування норм законодавства України з гендерно зумовленого та домашнього насильства».

Представники та представниці відділення Вугледара разом з керівником підрозділу Артемом Шереметою вчилися задля того, щоб робити громаду безпечною.

Під час тренінгу учасники розглянули правові основи запобігання і протидії домашнього та гендерного насильства, взаємодію поліції з іншими державними та недержавними організаціями в системі надання комплексної допомоги особам постраждалим від насильства.

Керівник поліції Вугледара Артем Шеремета підтримав організаторів закладу та зазначив, що поліцейські готові до співпраці та активної допомоги у будь-яких питаннях.

На жаль, офіційна статистика не відображає реальної картини домашнього насильства, оскільки більшість потерпілих не звертається за допомогою до правоохоронних органів. Але разом з тим постраждалі від насильства та образливої поведінки потребують невідкладної консультативної та психологічної допомоги. Саме таку допомогу Центр в змозі надати особам, що потерпіли від домашнього насильства – фізичного, психологічного, економічного чи сексуального.

Треба відзначити, що протягом 2020 року поліцейськими Вугледара було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень згідно зі ст. 173-2 «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування» близько 59 кривдників. На сьогоднішній день на обліку поліції перебувають близько 38 осіб, які схильні до вчинення домашнього насильства.

У Центрі соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від насильства, можна отримати:

  • інформацію про функції та повноваження суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству;
  • комплекс соціально-психологічної та первинної правової допомоги особам, постраждалим від насильства;
  • послугу екстреного (кризового) втручання;
  • анонімні та конфіденційні консультації з психологічних і юридичних питань стосовно насильства.

Якщо ви стали жертвою домашнього або гендерного насильства, одразу повідомте про це за номером 102.