Центр сталого розвитку громад Донецької області відкрито на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у Краматорську.

Відкриття Центру відбулось у межах реалізації в регіоні проєкту «Створення центру сталого розвитку громад Донецької області», з метою залучення територіальних громад до процесу формування принципів збалансованого розвитку в умовах децентралізації.

У заході взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, радник патронатної служби голови облдержадміністрації Тамара Лук’янчук, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Сідашева, представник ПРООН в Україні Дмитро Курочка, голова громадської організації «Збалансований розвиток – Схід» Дмитро Горбачук, голова кластера виробників художньої кераміки представники органів місцевого самоврядування Андрій Міщенко, керівники органів управління освітою територіальних громад та директори центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Проєкт «Створення центру сталого розвитку громад Донецької області» реалізовується ГО «Збалансований розвиток – Схід» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах національного проєкту «Децентралізація» та Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Європейського Союзу, за підтримки департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Під час заходу було презентовано роботу Центру сталого розвитку громад Донецької області. Учасники заходу переглянули перший профорієнтаційний відеоролик для керамічного кластера області з центром у м. Слов’янськ.

Основними векторами діяльності Центру сталого розвитку громад Донецької області є поглиблення знань щодо актуальних питань сталого розвитку, співпраця з питань розвитку освіти в територіальних громадах, вирішення проблемних питань, обмін досвідом.

Враховуючи, що сталий розвиток стосується не тільки сфери освіти, планується у майбутньому розширити вектори діяльності Центру з охопленням інших сфер.