09 липня відбувся другий день навчального візиту «Досвід співпраці органів місцевого самоврядування та мешканців в розробці та реалізації проєктів розвитку громади. Практика реалізації бюджетів участі» для представників Донецької та Луганської областей. Другий день передбачав відвідування Вугледару.

Візит до Вугледару був переповнений позитивними емоціями, завдяки енергії учасників/ць, запалу організаторів/рок та щирості усіх, до кого завітали учасники. Об’єкти, що були створенні завдяки Бюджету участі, викликали захват. З кожним новим місцем очі наших гостей «горіли» яскравіше від ідей, які з’ явились у них за ці два дні.
Вугледарська громада дійсно унікальна у процесі впровадження Бюджету участі та є показовим прикладом співпраці влади і громади:
  1. Місто одне з перших почало впроваджувати Громадський бюджет.
  2. Проєкти-переможці фінансуються тільки за рахунок бюджету громади без залучення додаткових ресурсів.
  3. Автори/ки проєктів не займаються самостійно закупівлею обладнання, товарів, тощо. Це значно спрощує їхню роль в процесі.
  4. Вугледарська громада має досвід адміністрування Бюджету участі та реалізації проєктів як представниками органів місцевого самоврядування та комунальними закладами, так і громадським сектором [Агенцією розвитку Вугледара].
    Це дає підґрунтя казати про цілісне розуміння громадою всього процесу конкурсу. І саме цей досвід надихає багатьох впроваджувати його у своїх громада.Гості почули про всі можливі проблеми та шляхи їх вирішення і тепер зможуть уникнути цього у своєму досвіді.
  5. Головний висновок років реалізації конкурсу — на першому місці партнерство усіх сторін.
  6. Другий висновок — необхідно бути чесними із собою та людьми.
Тільки завдяки чесності можна зберегти і зміцнити це партнерство.
«Бюджет участі згуртовує громаду.» — Максим Вербовський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

 

Захід відбувається у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу