Так пише Михайло Федоров — міністр цифрової трансформації України.

Більше 100 нових наборів відкритих даних — обов’язкові для публікації. Це фінансова звітність, відомості державного земельного кадастру, реєстр будівельної діяльності, відомості про ГТС України, дані про кількісний склад вакцин від COVID-19, інформація про кількість вільних ліжко-місць у лікарнях із запасами кисню.

Відкриті дані мають високий антикорупційний, соціальний та економічний вплив. Тепер кожен зможе перевірити законність будівництва і наявні дозвільні документи, якість та вартість ремонту доріг, моніторити екологічний стан.

Кожен громадянин України зможе ознайомитись з реальним фінансовим станом всіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України. Українці отримають доступ до фінзвітності всіх без винятку державних і комунальних підприємств. Це дозволить платникам податків перевіряти якість і щонайголовніше — ефективність їхньої роботи.

Важливо, що Україна є однією з лідерів за темпами розвитку відкритих даних. Наприкінці 2020 ми вперше увійшли до європейського рейтингу відкритих даних Open Data Maturity Report 2020.

За ініціативи Мінцифри зроблено важливий крок для побудови прозорої державної системи. Дякую всім колегам!