Рік тому Мінцифри розробило бренд цифрової України — Дія. Це екосистема, яка складається з кількох компонентів — мобільний застосунок та портал Дія, проекти Дія.Цифрова освіта, Дія.Бізнес тощо. Сьогодні ними користуються понад 10 мільйонів людей. Мінцифри працює, щоб Україна стала найзручнішою країною, де можна швидко та просто отримати державні послуги. За три роки плануємо перевести 100% послуг в онлайн.

Про це розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на панелі «Урядування — підвищення ефективності та професіоналізму» Ukraine Reform Conference у Вільнюсі.

«Цифровізація — один з основних векторів розвитку української економіки впродовж наступних 10 років. За підрахунками, цифровізація здатна забезпечити зростання української економіки на 10-12% на рік. Тому вона є пріоритетом Уряду для нашої країни у всіх сферах. Європа — наш стратегічний партнер у плані цифрових реформ. Разом ми вже цифровізували 31 послугу», — зазначив Михайло Федоров на Українській конференції реформ.

Україна — перша держава світу, в якій цифрові паспорти у смартфоні стали повними юридичними аналогами звичайних документів, а також четверта в Європі з цифровими водійськими посвідченнями. Крім того, запустили найшвидшу реєстрацію бізнесу у світі — за кілька секунд на порталі Дія.

Також Михайло Федоров розповів про запуск COVID-сертифікатів, щоб українці могли вільно подорожувати. Україна — одна з перших країн, яка розпочала комунікацію з командою ЄС щодо впровадження ковідних сертифікатів. Їх розробляли за технічними вимогами EU Digital COVID Certificate. Мінцифри з партнерами запустило бета-тест COVID-сертифікатів у Дії. Чекаємо на аудит нашої системи від Європейського Союзу, а потім — на рішення ЄС щодо взаємного визнання. Ми робимо все, щоб це відбулося якнайшвидше.

https://www.kmu.gov.ua//news/mihajlo-fedorov-cifrovizaciya-zabezpechit-zrostannya-ukrayinskoyi-ekonomiki-na-10-12-na-rik