У Курахівській громаді, що на Донеччині, проживають 45 тисяч людей. Обслуговують жителів лише 17 лікарів. Медики не встигають виїжджати до пацієнтів у селища, але хочуть зробити так, аби всі мешканці громади могли оперативно отримувати консультації. Нині усі лікарі з пацієнтами на телефонному зв’язку або надсилають один одному листи. Але як і лікарі, так і пацієнти в один голос кажуть, що це дуже незручно.

Тож курахівські медики знайшли вихід — запровадити телемедицину, яка дозволить швидко консультувати пацієнтів по всій громаді за допомогою відеозв’язку. Також цей інноваційний напрямок медицини дозволить консультувати сільських фельдшерів та самим консультуватися у високоспеціалізованих та профільних медиків. Але для цього потрібне дороговартісне обладнання — 5 комп’ютерів для спеціалістів центральної амбулаторії та наявність високошвидкісного інтернету у селищах. Тому курахівці подали заявку на участь у конкурсі «Наша громада».

Курахівська громада об’єднала шахтарські, сільського-господарські та промислові міста, селища та села і тепер має потужний потенціал. Жителі громади сподіваються, що найближчим часом вони зможуть отримати якісні медичні послуги. Вони вже стали фіналістами конкурсу “Наша громада” і мріють про перемогу, аби втілити свій проєкт у реальність.

https://decentralization.gov.ua/news/13776