20 лютого в місті Вугледар в рамках проєкту «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах» було проведено локальний аналіз методом «дослідницька прогулянка». У Вугледарі захід був проведений Молодіжною Радою, Громадською організацією «Спілка Молоді Вугледара» та Громадською організацією «Креативна платформа IT Start».

В локальному аналізі взяли участь хлопці та дівчата віком від 12 до 20 років.  В супроводі менторів, учасники та учасниці пройшлись містом та фотографували ділянки, на яких, за думкою молоді, є проблеми.

Після прогулянки кожен учасник та учасниця представили свої фото та пояснив, що йому не сподобалось в тому чи іншому місці. Обговорюючи фото, хлопці та дівчата дійшли висновку, які саме наразі існують проблеми в місті та як їх можна було б вирішити.

По результатам проведення локального аналізу можна вивести, що найбільше, що турбує молодь:

  1. Травмонебезпечні ділянки: у місті багато відкритих люків.
  2. Забруднена територія біля смітників. Учасники локального аналізу стали свідками, як мешканці міста викидають сміття просто на дорогу замість мусорних контейнерів.
  3. Неохайність фасадів будівель, вандалізм. Під час дослідницької прогулянки учасники тренінгу зафіксували кілька входів в під’їзд, які були розмальовані фарбою.
  4. Покинуті будівлі. Локальний аналіз показав, що молодь у Вугледарі дуже турбує наявність покинутих будівель на території міста.
  5. Пустирі. Хлопці та дівчини дуже активно розповідали, що їм не подобається багато незабудованих територій.

Крім того, під час аналізу прогулянки були затронуті теми відсутності пішохідних переходів на перетині вулиць Трифонова та 13 Десантників, біля магазину “Майстер”, наявність небезпечних конструкцій біля житлових будинків; в багатьох придомових територіях власники авто влаштували парковку прямо на дитячих майданчиках.

Громадська Спілка  “Громадські ініціативи України” та Громадська організація “Точка Доступу”, в рамках проєкту проведення локального аналізу, допомогають швидко вирішати деякі питання. Завдяки цьому для учасників тренінгу будуть проведені навчальні тренінги.

Проєкт «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах» реалізується спілкою Громадські Ініціативи України у партнерстві з організацією ГО «Точка Доступу» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Декілька фото учасників

Фото з заходу