Мешканка Волноваського району повірила шахраю, що її онука потребує допомоги та перевела гроші на невідомий рахунок. За даним фактом розпочато досудове розслідування. Про це повідомляє Волноваський районний відділ поліції.
78-річна жінка розповіла поліцейським, що їй подзвонила начебто співробітник поліції онук та сказав, що онука потрапила до правоохоронних органів та з не притягнення до відповідальності треба 3600 гривень. Для цього «поліцейський» попросив перевести на вказаний рахунок гроші. Схвильована жінка перевела необхідну сумму, але згодом з’ясувалося, що з її онукою все гаразд, а вона стала жертвою шахраїв.
За даним фактом слідчіми відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, санкція передбачає покарання до 3-х років обмеження волі.
«Ваш родич у біді»,«Ваш родич у поліції, треба заплатити!», «Бабуся/мамо, допоможи мені!» – це досить поширений спосіб виманювання грошей серед шахраїв. Головне в ситуації, коли невідомий представляється правоохоронцем або родичем та повідомляє, що ваша близька людина чи він в біді, не панікувати, а спершу самим зателефонувати своїм родичам або в поліцію.
Правоохоронці радять громадянам як не стати жертвою аферистів:
  • зателефонувати «винуватцю» події, або ж його близьким та з‘ясувати чи справді він потребує допомоги;
  • спитати прізвище, ім’я, по-батькові, посаду і відділ, в якому працює співрозмовник та його робочий номер телефону (зазвичай після цього шахраї кладуть слухавку);
  • зателефонувати у правоохоронний орган і дізнатись чи насправді ваш родич знаходиться у них;
  • обов’язково повідомити про спробу шахрайства у найближчий відділ поліції або на оперативну лінію 102.
Зберігайте спокій та не поспішайте виконувати вимоги шахраїв – це запорука вашої безпеки!