24 березня, під час проведення засідання Робочої групи з громадської безпеки та згуртованості лікарі Вугледара розповіли про ситуацію з COVID-19 у Вугледарській громаді:

Станом на 24.03.21 на COVID-19 у 2021р по Вугледару захворіло 193 особи. Для порівняння у 2020 році взагалі за рік було 333 випадки. Смертельних випадків за 2021 — один.
За період січень–березень 2021 захворіло 24 медпрацівника.
На 24.03.21 забрано біоматеріал для обстеження методом ПЛР на COVID-19 у кількості 1518 зразків.
У зв’язку з новим наказом, ставити діагноз ковід можуть отримавши позитивний тест на антиген.
Міська лікарня дотримується всіх правил інфекційного контролю, має в достатній кількості засоби індивідуального захисту для медичних працівників, медичні працівники пройшли навчання, необхідні для роботи з пацієнтами з підтвердженою коронавірусною інфекцією або ж з підозрою на неї.
Медичні працівники ЦМЛ регулярно обстежуються методом ІФА на антитіла до COVID-19, швидкими тестами,проводиться щоденний моніторинг стану здоров’я медичного персоналу для виявлення ранніх ознак COVID-19
Існують два види швидких тестів на COVID-19:
  1. Перший з них — це тест на антитіла до SARS-CoV-2.
    Він має ефективність, якщо людина хворіє більше 7-ми днів, коли вже виробились антитіла до COVID-19.
    Такий швидкий тест використовується при ознаках ГРВІ, пневмонії як додатковий метод діагностики. Для обстеження медичних працівників та працівників поліції, при плановій госпіталізації без ознак ГРВІ.
  2. Другий тест на антиген до SARS-CoV-2 використовується незалежно від давності захворювання і в наступних випадках:
  • з підозрою на COVID-19;
  • з ознаками ГРВІ;
  • з ознаками пневмонії;
  • особи, які перебували у контакті з підтвердженим випадком COVID-19.
При позитивному результаті – дообстежуються методом ПЛР.
5 січня 2021 року внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 №1236, які є важливими для Вугледарської ОТГ.
Витяг
«Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з прибуттям з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим припиняється в разі одержання негативного результату на тестування на COVID-19 методом ПЛР або екпресс-тесту на визначення антигену SARS-CoV-2, який проведено після перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окупованої території…»
Існує програма «Дій вдома». З якою можна ознайомитись за посиланням нижче