Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

Команда з Вугледара перемогла на Всеукраїнській олімпіаді з роботехніки

99
Команда дітей із Вугледара (Донецька область) посіла 1 місце на Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки-2021 «ROBOTICA+ROBOfirst». Олімпіада відбулася у Києві 29-30 травня. Участь взяли більше 100 команд із різних регіонів України. Про це повідомляється на сторінці проєкту USAID  «Економічна підтримка Східної України у Facebook.
Команда з Вугледара посіла 1 місце у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки 2021 (молодша ліга) та 2 місце у Всеукраїнському чемпіонаті Robofirst (найвищий бал у грі роботів). Також здобула перемогу в номінації “Основні цінності на фестивалі First Lego League Explore”.
Команду в битві роботів представляли троє дітей — Микита Теличко, Вероніка Соловйова та В’ячеслав Волошин. Завданням для команди було зібрати робота та запрограмувати його для виконання місій на полі Всесвітньої олімпіади з робототехніки (World Robot Olympiad 2021): розпізнати, де у кімнаті перегоріли лампочки, вилучити їх, відвезти в зону пакування та розмістити нові енергозберігаючі лампочки замість перегорілих. Також робот мав оцінити рівень освітлення у кімнаті – якщо його не вистачає, додати сонячних батарей залежно від того, звідки падають промені сонця.
Команда з Вугледара — єдина з учасників, яка виконала усі завдання та набрала максимальну кількість балів.
“До олімпіади ми готувалися пів року. Ми знали, що будуть складні завдання, вдома їх моделювали, постійно пропрацьовували різні варіанти. Робота треба запрограмувати так, щоб він у будь-якому місці знайшов перегорілі червоні лампочки, відвіз їх у зону пакування, взяв білі енергозберігаючі лампочки та встановив їх. Найважливіше, до чого ми готуємо дітей, — бути командою, не розгубитися, працювати злагоджено”, — розповіла керівниця центрів STEM-освіти Ганна Теличко.
Зараз вихованці робоклубу з Вугледара готуються до нових змагань.
Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) підприємниця з Вугледара Ганна Теличко заснувала в Донецькій області мережу центрів STEM-освіти. Зараз три центри працюють у Волновасі, Вугледарі та Кураховому. Їх відвідують 200 дітей.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.
Фото надала Ганна Теличко.
Вам также могут понравиться