8 лютого у приміщенні креативного простору в ДонНТУ, яке у найближчому часі стане сучасним FABLABом, громадські організації Вугледара — «Агенція Розвитку Вугледара», «Територія сталого розвитку» та «Креативна платформа IT Start» прийняли участь у створенні «Альянсу справедливої трансформації». Про це повідомляє Агенція Розвитку Вугледара з посиланням на Just Transition Alliance.
Ініціаторами створення спільности виступили три громадські організації з Добропілля, Новогродівки та Вугледару, які є учасниками Платформи, а саме «Добропільський центр молоді «ДОБРО», «Платформа ініціатив «МУВ» та “Агенція розвитку Вугледара”.  Це результат трирічної співпраці з німецькими партнерами та участі у Платформі сталого розвитку вугільних міст Донецької області.
Можна займатися популізмом і говорити, що шахти будуть працювати 20, 30 років і більше. А можна бути більш відвертими з людьми та разом розробляти рішення по створенню нової НЕвугільної економіки. Створювати вже сьогодні нові умови для навчання актуальним навичкам, щоб завтра люди могли бути успішними на ринку праці: самостійно заробляти гроші, а не стояти на обліку в Центрі Зайнятості через закриті шахти.
Окрім громадських організацій з Вугледару, до спільноти Альянсу справедливої трансформації долучилися: ГО “Центр інновацій “U.Mentor” (Покровськ), ГО “Центр ініціатив “ТОЛОКА” (Покровськ), ГО “Заможна людина” (Покровськ), ГО “Агенція розвитку спорту” (Покровськ), ГО “Розвиток Донбасу” (Дружківка), Громадська ініціатива “Культурно-мистецька платформа “Куншт” (Краматорськ), Освітньо-мистецькі студії “Колода” (Краматорськ), ГО”Країна вільної громади” (Українськ, Селидівська територіальна громада), ГО «Ґрунт» (Торецьк).
Наступними кроками Альянсу будуть підписання меморандумів з містами, які є учасниками Платформи, а також з ДонНТУ, як агрегатора спільної проектної діяльності для розвитку шахтарських громад.
Наступними кроками Альянсу будуть підписання меморандумів з містами, які є учасниками Платформи, а також з ДонНТУ, як агрегатора спільної проектної діяльності для розвитку шахтарських громад.
Зустріч відбулася за підтримки Germanwatch (Німеччина), Центр екологічних ініціатив “Екодія” (Україна), Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива” (Україна).