Бджолярі Вугледарської громади мають змогу отримати грошову допомогу на безповоротній основі. Про це повідомив відділ економіки, стратегії розвитку та інвестицій Вугледарської міської ради

Допомога передбачена юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей і складає 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації у 2021 році закликаємо бджолярів громади завчасно розпочати процес підготовки документів.

У разі виникнення питань звертатись: виконавчий комітет Вугледарської міської ради, телефон (06273) 6-53-15.

В минулому 2020 році шестеро бджолярів Вугледарської громади з с. Павлівки, с. Степного, с. Водяного та с. Березового вперше отримали державну дотацію за наявні бджолосім’ї, грошова допомога надана на безповоротній основі.

Алгоритм отримання дотації

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:

  • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки*;
  • копію рішення про державну реєстрацію потужності*;
  • копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання)*;
  • копію довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи)*;
  • копію паспорта громадянина України (фізичні особи)*;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами)*;
  • довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства)*.

Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, міської ради.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на вказаний рахунок у банку.

Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності у державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (додаток) видається районним управлінням ветеринарної медицини (Мар’їнська дільнична лікарня ветеринарної медицини; Новомихайлівська дільнична лікарня ветеринарної медицини; Павлівська ветеринарна дільниця Мар’їнського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області) на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 № 184/82).

*  —  ОБОВ’ЯЗКОВО! При копіюванні документів допустиме зображення на одній стороні аркуша.