19 лютого директорка Вугледарського_міського_центру зайнятості Раїса Краснопольська провела брифінгна тему: «Про результати роботи центру зайнятості за 2020 рік і пріоритетні завдання та напрямки діяльності у 2021 році». В заході прийняли участь представники засобів масової інформації – електронного сайту Вугледарської міської ради. Про це повідомляє Вугледарський міський центр зайнятості.
Директорка зазначила, що через економічний спад економіки, спричинений карантином, 2020 рік був складним і на ринку праці. Загальна кількість безробітних, які скористалися послугами міського центру зайнятості зросла на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становила 774 осіб. Протягом 2020 року кількість зареєстрованих вакансій, які надали роботодавці, на 38% менше ніж у 2019 році. На одну вакансію сьогодні претендують 12 безробітних.
Для підтримки бізнесу і збереження робочих місць під час карантину центром зайнятості проводились виплати по частковому безробіттю. За допомогою звернулось 215 роботодавців, в тому числі 197 фізичних — осіб підприємців , по 213 прийняті позитивні рішення. Загальний обсяг фінансування допомоги по частковому безробіттю склав 1 млн.727 тис. грн. Для отримання одноразової матеріальної допомоги суб*єктам господарювання з 15 по 24 грудня пакети документів надали 7 роботодавців на 49 найманих працівників. Сума одержаної одноразової допомоги склала 224 ,5 тис. грн.
Незважаючи на виклики в період карантину, міський центр зайнятості реалізовував новації спрямовані на розширення ефективних комунікацій з роботодавцями, рекрутингові підходи, форми і методи роботи, в т.ч. дистанційні для надання послуг шукачам роботи та повернення їх до трудової діяльності. За звітний період роботу отримали 253 особи. Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 143 безробітних проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості. В громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 140 осіб. Одержали одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи 4 особи. 2 особи старше 45+ одержали ваучери на навчання.
Реалізуються онлайн-сервіси (персональний електронний кабінет роботодавця, «електронна черга» для реєстрації, веб — базована платформа для профорієнтаційного тестування, мобільні додатки, освітній портал Державної служби зайнятості).
Створено оновлену базу шукачів роботи, банк вакансій, резюме та відеорезюме.
Найбільш затребуваними на міському ринку праці були посади кухарів, офіціантів, перукарів, продавців продовольчих товарів , бухгалтерів. На теперішній час спостерігається попит роботодавців у працівниках в сферах комунального та сільського господарства, гірничій промисловості, транспорту та зв’язку.
Пріоритетними та основними напрямками діяльності в 2021 році залишається налагодження ефективних комунікацій з роботодавцями консультантами роботодавців щодо оперативного добору персоналу, удосконалення надання послуг кар’єрними радниками, впровадження нових підходів до роботи персоналу.