День пам’яті захисників Донецького аеропорту

.

Жорсткі й безкомпромісні бої за Донецький аеропорт тривали понад 240 днів — з травня 2014-го до 22 січня 2015 року.

Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли підрозділи російських військ і проросійські бойовики захопили будівлі аеропорту Донецька. Цього ж дня українські військові завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил і високомобільних десантних військ завдали удар по позиціях ворога та встановили контроль над Донецьким аеропортом.

Після бою 26 травня деякий час на летовищі не відбувалося значних вогневих сутичок, перестрілки мали короткочасний та епізодичний характер. У липні українська армія зазнала перших бойових втрат в Донецькому аеропорту. 10 липня 2014 року противник обстріляв із мінометів позицію зенітників 72-ї бригади. Один воїн загинув. За кілька днів ще один наш захисник помер від ран.

Найбільш запеклі бої в аеропорту, завдяки яким весь світ дізнався про українських «кіборгів», розвернулися з вересня 2014 року. Українські військові, добровольці, медики й волонтери затято відстоювали цей клаптик рідної землі.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, низку – посмертно.

242-денне пекло забрало життя понад 200 синів України, 58 з них внаслідок підриву одного з терміналів загинули в останні дні оборони з 18 по 21 січня 2015 року.

21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військових, оскільки об’єкт в результаті численних боїв повністю зруйнували, він став непридатним для оборони. 22 січня 2015 року з території терміналів з боями вийшли 20 бійців.

За ініціативою військових, які 242 дні вели оборону Донецького аеропорту, в Україні 16 січня відзначається День пам’яті захисників ДАП.

https://dn.gov.ua/news/den-pamyati-zahisnikiv-doneckogo-aeroportu

Категорія
ВажливеСуспільство
Немає коментарів

Коментувати

*

*