Я, лікар кабінету «Довіра», вітаю вас з Всесвітним днем бородьби зі СНІДом! Кожного!

Кожен житель міста Вугледар вважає, що ця інфекція його не стосується. Але це відноситься лише до тих людей, які не тестувались на ВІЛ, які не перебувають у мене на обліку. ВІЛ-це хронічна інфекція, яка знижує імунітет. Вона не смертельна, якщо приймаєшь антиретровірусну терапію.

Своїх же пацієнтів, я вважаю, бірцями, воїнами, тими людьми, хто кожен день живуть та боряться з цією інфекцією. Вони молодці! Приймають терапію, боряться за своє здоров’я та зменшують ризик інфікування інших, бо знають свій діагноз.

Я не можу сказати, що ця інфекція ніколи не буде у мене, у моїх рідних та знайомих. Чому?
Тому що вона підступна! Вона передається статевим шляхом, через кров, від матері до дитини. НІХТО! Ніхто не може бути впевненим, що її в нього не має, поки не «протестується».

Щоденно сімейні лікарі та лікарі кабінету «Довіра» тестують пацієнтів на антитіла до ВІЛ, вступають у боротьбу з ВІЛ.

Учні загальноосвітньої школи №2 підготували соціальний ролик до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Підлітки ознайомились з цією інфекцією, шляхами її передачі та засобами захисту від неї. Вони розуміють, що люди, які живуть з ВІЛ, приймають антиретровірусну терапію — безпечні для оточуючих, ЛЖВ (люди, які живуть з ВІЛ) не передають інфекцію у побуті. Правильно говорять підлітки школи №2, що ВІЛ не передається через дружбу.

Статистику діти брали з інтернетресурсів, тому є незначні похибки в інформації, але зміст вони передали правильно. Дуже їм дякую!!!

Лікар-інфекціоніст
Олена Коровянська