Шановіні батьки!!!
Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення самовільного залишення неповнолітніми дітьми місця свого проживання. Протягом літнього періоду на території Вугледарської міської ОТГ відбулося 5 випадків самовільного залишення неповнолітніми дітьми місця свого проживання. Усі діти повернені на виховання до батьків. На батьків неповнолітніх складено адміністративні протоколи за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення — «невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей». Приділяйте більше уваги своїм дітям, їх поведінці, психологічному стану, необхідності частішого та відвертого спілкування з дітьми!!!!! Застерігайте дітей від необдуманих вчинків!!!!

Чому вони йдуть?

Один з основних мотивів — непорозуміння в сім’ї.
Діти тікають, коли бояться покарання. Якщо дитину сильно сварять вдома за зіпсовані або втрачені речі, то вона може втекти, через те, що розбила телефон. І в цьому випадку висновки треба робити батькам, а не дитині. Але вони цього часто не роблять, і тоді ми отримуємо втікача-рецидивіста.
Діти часто тікають, якщо їх сварять за погані оцінки. Усім хочеться, щоб дитина була круглим відмінником, але не у всіх виходить. Чому, замість того щоб допомогти дитині підтягнути ті предмети, де у неї проблеми, або визнати її нездатність до тих чи інших дисциплін, її залякують до такої міри, що вона йде з дому, отримавши двійку?
Старші діти, років 13-15, втікають зазвичай через те, що вдома «передавлюють», а їм хочеться волі, у них з’явилася жага пригод, хочеться спробувати інше життя.
Ще одна причина для дітей такого віку — неприйняття вдома їх друзів, дівчат чи хлопців або рання «доросла» поведінка, до якої батьки не готові. У цьому віці діти часто вчаться відстоювати любов, дружбу, вчаться жити, бути вірними своїм друзям і коханим, вони роблять це з юнацьким максималізмом, але ці прояви слід поважати».

Що робити, якщо дитина втекла

Головна проблема, що дитина швидко змінює настрій, але повернутися до батьків стає страшно. Бо точно буде покарання. І це лише загострює проблему.
У цей час, батьки відчувають і переживають багато всього – від страху до відчаю, від молитви до агресії, від безсилля до паніки. Додається ще й оцінка оточуючих: ніби що то за батьки. Але втечі дітей мають не лише неблагополучні або педагогічно незрілі батьки. Тут треба правильно підтримати.
Перше, що треба зробити в ситуації, якщо пропала дитина, — звертатися в поліцію, писати заяву, пам’ятати, що у вас зобов’язані її прийняти. Поліція, сусіди і родичі люблять говорити: нічого страшного, погуляє і прийде. Так, таке часто буває, але краще починати шукати відразу, тому що місто сповнене небезпек.
До розмови з поліцією і пошукачами треба підготувати список місць, цікавих дитині, згадати її захоплення, друзів, оцінити пропажу речей і грошей, згадати, у що вона була одягнена, знайти найсвіжішу фотографію, бажано в тому одязі, в якому вона пішла, постаратися домогтися деталізації дзвінків і повідомлень по мобільному телефону.

Як уникнути втечі

Батькам необхідно час від часу говорити зі своїми дітьми, про межі спілкування у родині. Попереджати, що ні оцінки в школі, ні інші, можливо помилкові, вчинки, ніколи не дадуть приводу менше любити їх дитину.
Не варто також вважати дитячі проблеми дрібними і маловажливими. Добре бути в курсі того, чим дитина живе, які у неї інтереси, чи зареєстрована вона у соцмережах, і в яких групах там перебуває.
Втеча — це протест, зазвичай за ним стоїть певна вимога: або пом’якшити домашній режим, або змиритися з тим, що вона не математик, або поважати її право на рок-музику, на тунелі у вухах, на інших друзів.
У разі виникнення конфліктних ситуацій або інших питань, які стосуються захисту прав дітей, звертайтесь до служби у справах дітей Вугледарської міської ради: тел. 0627365266, адреса: вул. 30-річчя Перемоги, 16, каб №2,3 (Вугледарська міська рада)