Стягнення аліментів з колишнього подружжя – часом дуже болюче питання, яке постає після розлучення. Особливо, якщо боржник виїхав за кордон.

Що робити, якщо колишній/я чоловік/дружина виїхали за кордон та не сплачують аліменти на дитину

  1. Якщо у вас є рішення суду України щодо стягнення аліментів – варто звернутися із клопотанням про визнання та надання дозволу на його виконання до компетентного органу країни, де проживає боржник.
  2. Якщо рішення немає – необхідно звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, із заявою про встановлення рішення щодо аліментів.

У випадку стягнення аліментів з особи, яка перебуває в країні, з якою Україною укладено відповідний міжнародний договір, позивач може звернутися за детальною консультацію до територіального управління юстиції за місцем проживання.

Заяву надсилають до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

Міністерство юстиції України протягом 30-ти календарних днів після отримання заяви:

  • заповнює формуляр про передачу та направляє його разом із заявою до центрального органу запитуваної Договірної держави;
  • сприяє заявникові у вирішенні питання щодо здійснення перекладу документів мовою запитуваної Договірної держави;
  • на звернення запитуваного центрального органу отримує від заявника додаткові документи, необхідні для розгляду заяви, в тому числі довіреність на право представництва інтересів заявника у справі;
  • на звернення центрального органу запитуваної Договірної держави надає засвідчені компетентним органом України копії документів;
  • в разі відсутності документів, за необхідністю повертає заяву для дооформлення.

Міністерство юстиції України письмово повідомляє позивача про хід та результати розгляду заяви після отримання інформації від іноземних органів.

Наразі аліменти від громадян інших держав в Україні не оподатковуються.

Незалежно від того, проживають батьки разом чи розлучилися – вони обидва відповідальні за виховання власних  дітей. Пам’ятайте, що ваші стосунки з колишнім чоловіком/дружиною не мають шкодити вашій дитині.

головний спеціаліст відділу
«Вугледарське  бюро правової допомоги»
Маріупольського місцевого центру з надання БВПД.
Контакти : 0 800 213 103, 066-86-89-894
м.Вугледар, вул.Трифонова , б.22 каб.№6.