В Вугледарської загально-освітньої школі №2 стартував проект-переможець «Open air school» від освітнього соціального проекту Active Citizens Ukraine – програми British Council Ukraine для молоді.
Мета програми полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Вона працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах, створюючи можливості міжнародної співпраці щодня.
Свого часу Василь Сухомлинський заохочував педагогів проводити уроки на природі, адже це, на його думку, не лише сприяє всебічному розвитку дитини, але й розвиває спостережливість, формує науковий світогляд, виховує любов до всього живого і, власне, до самого життя. Перебування на свіжому повітрі не менше 2-3 годин на добу зміцнює організм, нормалізує нервову систему, розвиває пам’ять та уяву. Під час уроків на свіжому повітрі педагоги матимуть змогу донести учням цікаві і повчальні факти з навчальних матеріалів, а головне, профілактика та оздоровлення учнів під час навчання.
Мета проекту – це створення на території спортивного майданчика школи єдиного простору для сучасного освітнього процесу. Уроки на свіжому повітрі можуть бути відмінним практичним доповненням тим теоретичним відомостям, які були попередньо викладені у класі.
Саме завдяки реалізації проекту з’явиться можливість проведення відкритих уроків на свіжому повітрі, проведення класних годин та заходів, міні-концертів, квестів та проведення часу на перервах. А також створиться додаткова зона для проведення навчального процесу, позашкільних та культурних заходів (ігор, квестів);
проведення урочистостей;
неформальних нарад;
проведення сучасних уроків в умовах Нової Української Школи та відпочинок учнів, перебування учнів у літньому пришкільному таборі та в групі продовженого дня.

Чому це варто практикувати?

В європейських країнах, впроваджували формат навчання Open air school, в першу чергу, для профілактики простудних захворювань та профілактика туберкульозу. Чи актуальне це питання для нас? Так, бо наші батьки шахтарі і ця хвороба є їх професійним захворюванням. Та ще профілактика Covid-19.
Інтерактивний освітній майданчик дозволить:
  • розвивати в учнів уміння та ентузіазм у сфері соціальної активності;
  • сприяти зростанню соціальної згуртованості та стійкості у учнів, вчителів та батьків;
  • покращенню залученості школярів до суспільного життя школи та громади;
  • спілкуватись один з одним, проводити зустрічі, проводити різноманітні семінари, тренінги, заходи з неформальної освіти та просто відпочивати;
  • надасть змогу залучити учнів до вирішення проблем школи та громади, що в загальному позитивно вплине на розвиток громади та сприятиме національно-патріотичному вихованню.
Налагоджено співпрацю та скоординировано проект із органами місцевого самоврядування:
Агенція Розвитку Вугледара — Сігаєва Тетяна Геннадіївна;
Вугледарська міська рада — Бочков Андрій Валентинович.
Менеджер проекту — Гурідова Ольга Василівна.
Організаторами проекту є: директор школи — Бабенко Світлана Анатоліївна;
вчителя: Смикова Ірина Анатоліївна, Антонова Ірина Валентинівна, Корнієнька Любов Євгенівна, Гурідова Людмила Вікторівна, Кахленко Надія Миколаївна.
Партнери(батьки): Радченко Тетяна Василівна, Дегтярьов Сергій Геннадійович.
Залученою стороною в проекті будуть батьки учнів початкової та середньої ланки школи, будівельний магазин «Вектор».