Для підтримки малого бізнесу, який має кредити в банках, запрацює програма, яка дозволить зменшити кредитні проценти до нуля.
Якщо бізнес має кредити в банку і бізнес не є дефолтним, можна буде звернутися за допомогою до держави. І держава, оплачуватиме кредитні ставки малого бізнесу протягом одного року. Ключова вимога — збереження робочих місць.
Друга програма — «нові гроші» також направлена на підтримку малого та мікробізнесу. Підприємцям видаватимуться кредити під 5% річних, щоб вони могли зберегти зарплати своїм працівникам.
Представники великого та середнього бізнесу, які мають виробничі підприємства замкнутого циклу і які зараз постраждали від кризи можуть звернутися в центри зайнятості і держава допоможе частково оплатити зарплати працівників.
Внесені зміни до Закону України «Про зайнятість» також передбачають надання допомоги для представників малого і середнього бізнесу,що зупинили або скоротили діяльність на період карантину.
Розмір допомоги на період карантину становитиме 2/3 тарифної ставки окладу, і буде обмежуватись мінімальною 4 723 грн. Міністерством наразі опрацьовуються механізм і порядок фінансування.
Зараз міністерство також працює над кількома іншими програмами для підтримки бізнесу.
джерело https://www.facebook.com/mineconomdev/