Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

Спортивні змагання на Донеччині залишаються під забороною

2

Управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації надає роз’яснення щодо послаблень карантину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Так, цим документом дію карантину подовжено до 22 червня 2020 року. Ключовими датами скасування обмежувальних заходів зазначено 22 травня та 1 червня, але при цьому пом’якшення має відбуватися за принципом адаптивності – тобто у кожному регіоні окремо, в залежності від ситуації на місці, і відповідні рішення повинні прийматися регіональними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Станом на 22 травня в Донецькій області немає рішення зазначеної комісії, яке б дозволило проведення спортивних заходів. Послаблення протиепідемічних заходів наразі здійснюватися не буде у зв’язку з тим, що кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції становить менше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

А враховуючи те, що понад двох місяців не проводяться повноцінні тренування спортсменів, управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА наголошує на недоцільності проведення змагань до моменту відновлення учбово-тренувального процесу.

Отримання дозволу на роботу закладів фізичної культури і спорту (ДЮСШ, ШВСМ, училища, інші), спортивних клубів, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб) з 1 червня можливе буде тільки у випадку сприятливої епідеміологічної ситуації та на підставі відповідного рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день в умовах карантину, за дотримання санітарних та протиепідемічних норм, усі верстви населення та вікові групі можуть займатися спортом у парках, скверах, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах. Також дозволено відвідування спортивних майданчиків на вулиці.

Наразі можливими є навчально-тренувальні збори (це спортивний захід, проведення якого оформлено офіційним наказом) для членів національних збірних команд України з видів спорту (по Донецькій області – це 349 спортсменів з олімпійських видів спорту, 397 спортсменів з неолімпійських видів спорту, 77 спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю;
тренери, яких закріплено за цими спортсменами в списках національних збірних команд України з видів спорту;
також можуть залучатися особи, що забезпечують організаційний супровід збору).

Навчально-тренувальний процес можуть здійснювати спортсмени командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів – це тільки ті особи, які є гравцями командних ігрових видів спорту, заснованими професійними спортивними клубами, що передбачено їх власними Статутами і діяльність яких є основним джерелом доходу.

Зауважимо, що робота спортивних об’єктів дозволена тільки для відвідування учасниками вищезазначених навчально-тренувальних зборів за умови перебування в приміщенні не більше однієї особи на 10 кв. метрів площі.

джерело https://sportdonoda.gov.ua/news/11571_sportivni-zmagannya-na-donechchini-zalishayutsya-pid-zaboronoyu

Вам также могут понравиться