Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

Шукав кохання, а натрапив на аферистку: житель Канади власноруч віддав шахраям понад 20 000 доларів

1

Правоохоронці встановлюють осіб шахраїв, які виманили у іноземця двадцять з половиню тисяч доларів. За фактом триває досудове розслідування.

У поліцію Волновахи надійшло звернення адвоката стосовно допомоги у встановленні осіб аферистів, жертвою яких став його клієнт – 63-річний житель Канади.

У вересні минулого року потерпілий на сайті знайомств знайшов оголошення від 34-річної українки, мешканки Волновахи, яка, нібито також як і він, шукала своє кохання. Деякий час вони листувалися через електронну пошту, а потім закоханий чоловік запросив дівчину у свою країну, на що вона погодилася. Однак, відразу ж виникли труднощі.

Дівчина повідомила, що для того, аби вона змогла приїхати їй необхідно оформити багато документів і допомогти їй зможе тільки «коханий». Окрім цього, потребувалося сплатити близько півтори тисячі умовних одиниць.

Далі з потерпілим вже зв’язувалися представники «агентства», які, нібито, допомагали з візою, перельотом та іншими моментами довгоочікуваної «подорожі».Чоловік спочатку перевів на рахунок «нареченої» понад 4 500 доларів, бо умови в’їзду на територію його країни вимагали цих коштів на рахунку, потім ще 4 000 умовних одиниць для тимчасового перебування жінки на території Канади.

Як тільки гроші було зараховано, жінка несподівано захворіла та попросила перенести зустріч на грудень. Потім, ближче до часу вильоту, вона знову повідомила новину – їй не дозволять покинути країну, бо має непогашений кредит у сумі 7 350 доларів. Звичайно, що закоханий чоловік, чекаючи зустрічі, перерахував їй всю суму, аби та розрахувалася з банком.

І знову новина… «наречену» пограбували. І знову потерпілий перераховує кілька тисяч доларів на рахунок шахраїв.

Через декілька тижнів жінка перестала виходити на зв’язок, а потім і взагалі зникла, як і «туристичне агентство», яке допомагало їй із «подорожжю».

За весь цей час аферисти встигли «нажитися» за рахунок потерпілого на суму понад 20 000 доларів.

Слідчі Волноваського відділу поліції попередньо відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Правоохоронці встановлюють осіб зловмисників та їх місцезнаходження. Правоохоронці попереджають! Найбільш поширенні види шахрайства – телефонні афери та
через мережу Інтернет.

Не перераховуйте гроші незнайомим людям!
Не повідомляйте особисті данні та реквізити банківських рахунків і карток.
Не сплачуйте за купівлю товару наперед.
Не «рятуйте» своїх близьких із неіснуючої біди.

Якщо вам подзвонили та просять натиснути цифру на телефоні, сказати код, що прийшов у смс-повідомленні чи здійснити будь-яку іншу операцію – не робіть цього!

Будьте пильні! Це врятує вас від втрат ваших заощаджень!

Волноваський відділ поліції
Донецької області

Вам также могут понравиться