Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає, до тих, хто навчається (студентів чи слухачів). Застосовується під час підготовки як у середніх загальноосвітніх школах і ЗВО, так і в бізнес-школах. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання студентам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Дає змогу навчатися на відстані, за допомогою диспутів експертів із кількох країн, за відсутності викладача. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасні інформаційні технології. (Вікіпедія).
Не кожна школа має право здійснювати дистанційну освіту, тому що для цього необхідна і спеціальна матеріально-технічна база, і спеціальна підготовка педагогів, і відповідний фонд оплати праці. У Донецькій області визначено 10 шкіл, які забезпечені усім необхідним для даного виду діяльності, і які протягом останніх років дистанційно навчають учнів, що проживають за кордоном, на територіях, тимчасово не підконтрольних Україні, тощо: https://dostupnaosvita.com.ua/distance-education/perelik-shkil.
Дійсно, ми не готові до переходу на повноцінну дистанційну освіту. Але, зважаючи на обставини, які склалися у світі, освітяни не залишилися осторонь.
Кожний заклад освіти вибрав для себе різні види діяльності, способи, методи та прийоми роботи, щоб продовжити навчати дітей. Ми теж вчимося: вибираємо вже існуючі навчальні платформи, розробляємо свої методичні матеріали, використовуємо соціальні мережі і різні застосунки (Viber, Instagram, WhatsApp тощо) для передачі інформації учням, підтримуємо зв’язок з батьками та учнями за допомогою мобільних телефонів. Школярі мають підручники, більшість з яких уже створено за вимогами НУШ (мають творчі завдання, завдання спрямовані на розвиток критичного та логічного мислення).
Інформацію щодо дистанційного навчання, поради батькам, рекомендації Ви зможете знайти на офіційних сайтах закладів освіти та на сторінках соціальних мереж.
Вугледарський НВК «Політехнічний ліцей-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»-

https://uvk-ugl.at.ua/;

https://www.facebook.com/VugledarNVK/

Вугледарська ЗОШ № 2 – http://school2ug.at.ua/ ;

https://www.facebook.com/131360401022964/

Вугледарський НВК МРІЯ http://school3ugledar.at.ua/;

https://www.facebook.com/groups/181590125773121/
Вугледарський інклюзивно-ресурсний центр (для сімей, які мають особливих дітей) –http://vugledar-irc.at.ua/
Шановні батьки! Дуже багато залежить і від Вас. Допоможіть дітям організувати день, використайте цей час для спільних справ, у тому числі занять і розваг.
джерело сторінка у Фейсбук відділу освіти ВМЗ