ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА, ЗА ВИНЯТКОМ НЕОБХІДНОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ.

Ви повинні обмежити діяльність поза межами свого будинку/квартири, за винятком необхідності отримання медичної допомоги.
Не ходіть на роботу, не відвідуйте громадських приміщень, не користуйтесь громадським транспортом або таксі.

ВІДОКРЕМТЕ СЕБЕ ВІД ІНШИХ ЛЮДЕЙ І ТВАРИН У СВОЄМУ БУДИНКУ/КВАРТИРІ.

Люди. Наскільки це можливо, залишайтеся в окремій кімнаті і витримуйте дистанцію більше 2-х метрів від інших членів родини/сусідів.
Використовуйте окремий санвузол при його наявності.
Особливо ретельно дотримуйтесь цих положень, якщо у Вашій родині є особи, віднесені до групи ризику (літній вік, наявність хронічних захворювань, серцево – судинні захворювання, захворювання легень тощо).
Тварини. Не контактуйте з домашніми чи іншими тваринами під час хвороби.

ЗАЗДАЛЕГІДЬ ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ І ПОПЕРЕДЬТЕ ПРО ВІДВІДУВАННЯ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ.

Якщо у Вас є лікарський прийом, зателефонуйте до лікаря і проінформуйте про те, що у Вас є або може бути COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, щоб вберегти інших людей від зараження чи впливу. Перед контактом з медичним працівником надіньте на обличчя маску. Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.

НОСІТЬ МАСКУ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ.

Ви повинні носити маску для обличчя, коли Ви знаходитесь біля інших людей (наприклад, у разі спільного використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніх тварин, перед відвідуванням закладу охорони здоров’я чи приїздом бригади ЕМД.
Якщо Ви, з поважних причин, не можете носити маску ( наприклад, тому, що це спричиняє проблеми з диханням), особи, що живуть з Вами, не повинні знаходитися в одній кімнаті з Вами, або вони повинні носити маску для обличчя, якщо знаходяться з Вами в одній кімнаті.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ГІГІЄНИЧНИХ ПРАВИЛ.

При кашлі та чиханні прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою. Використані засоби викидайте в окремий контейнер для сміття.
Негайно мийте руки з милом, не менше 20 секунд, і/або чистіть руки дезінфікуючим засобом на основі спирту (не менше 60%), використовуючи його в достатній кількості та розтираючи до повного висихання.
Обов’язково використовуйте мило при помітному забрудненні рук. Взагалі часто мийте руки з милом, не менше 20 секунд. Якщо немає можливості помити руки, то чистіть руки дезінфікуючим засобом. Не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками.

УНИКАЙТЕ СПІЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ОСОБИСТИХ ПРЕДМЕТІВ ДОМАШНЬОГО ВЖИТКУ.

Не слід спільно з іншими людьми (або домашніми тваринами) користуватися посудом, чашками, рушниками, постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку. Після використання таких предметів їх слід ретельно очистити миючими засобами та водою.

СЛІД ЩОДЕННО ПЕРІОДИЧНО ДЕЗІНФІКУВАТИ ВСІ ПРЕДМЕТИ/ПОВЕРХНІ, ДО ЯКИХ ЧАСТО ТОРКАЮТЬСЯ.

До них слід віднести: столи, стільці, стійки, ручки дверей, вимикачі, світильники, телефони, пульти, клавіатури, планшети, тумбочки тощо та будь- які поверхні, де можуть знаходитися біологічні ридини. З метою дезінфекції слід використовувати побутові миючі засоби або серветки. При їх застосуванні слід дотримуватися інструкцій виробника.

ЗДІЙСНЮЙТЕ МОНІТОРИНГ СТАНУ ЗДОРОВ’Я.

Під час самоізоляції уважно слідкуйте за станом здоров’я. Періодично,протягом дня, вимірюйте температуру тіла.
Негайно зверніться до свого лікаря або зателефонуйте 103 у разі погіршання Вашого стану:
зросла температура тіла (більше 38,0 С), або з’явився озноб (відчуття гарячки і/або
з’явилося затруднене дихання, задишка і/або постійний кашель і/або стійкий постійний біль в грудній клітці.

ПРИПИНЕННЯ САМОІЗОЛЯЦІЇ.

Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається у кожному випадку окремо та після консультації з медичними працівниками відповідно до правил, встановлених місцевими органами охорони здоров’я.
Станом на 25.03.2020 під наглядом сімейних лікарів, лікарів-педіатрів знаходиться 14 осіб, які повернулися з-за кордону і перебувають на самоізоляції, одна з яких госпіталізована до профільного стаціонарного відділення м. Маріуполя з підозрою на ГРВІ, спричиненої COVID-19.
Згідно наказу №179/81 від 19.03.2020 Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА та ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗУ» «Про організацію заходів щодо запобігання поширенню на території Донецької області випадків COVID-19, пацієнти м. Вугледара, з підозрою на ГРВІ, спричиненою COVID-19, направляються до КНП Маріупольської міської ради «Маріупольська міська лікарня №4 ім. І.К. Мацука» (інфекційне відділення) та КНП Маріупольської міської ради «Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги» (інфекційне відділення).
Адміністрація КНП «ЦПМСД Вугледарської міської ради»
джерело сторінка у фейсбук Вугледарської міської ради