Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

Про послуги для сімей з дітьми в новому законі згадується послуга «Соціальної профілактики»

11

Продовжуємо розповідати вам про послуги для сімей з дітьми, які повинні надаватися в громадах, зокрема, в новому законі згадується послуга «Соціальної профілактики».

Що це за послуга?

Це комплекс заходів, спрямований на попередження, обмеження та зупинення негативних соціальних і особистісних явищ та їх наслідків у соціальному середовищі та реалізується за допомогою різних інструментів впливу: соціального, юридичного, педагогічного, психологічного характеру.

Зміст, обсяг та особливості послуги визначаються індивідуально за результатами оцінки потреб, оцінки ситуації, а також враховуючи необхідний рівень та вид соціальної профілактики, зокрема:

 • первинної (якщо проблема/негативне явище у отримувачів послуг не сформовані);
 • вторинної (за наявності високого ризику розвитку проблеми/негативного явища у отримувача послуги);
 • третинної (якщо проблема/негативне явище вже існує та завдає негативних наслідків/збитків).

Хто є надавачем послуги?

Фахівець або група фахівців (мультидисциплінарна команда), який (які) безпосередньо залучені до виконання профілактичних або індивідуальних програм на регіональному та місцевому рівнях, розроблених для закладів, організацій та установ або окремих осіб та сімей.

Хто є отримувачем послуги?

Особа, сім’я, група осіб, яка (які) через складні життєві обставини (спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, бездомністю, відбуванням покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк тощо) відповідно потребують:

 • організацію навчання та просвіти щодо зміни поведінки на більш безпечну, що мотивує до здорового способу життя;
 • надання довідкових послуг, зокрема, щодо проходження профілактики, реабілітації, програм замісної чи антиретровірусної терапії та проходження тестів на ВІЛ та ІПСШ;
 • розроблення та розповсюдження рекламно-інформаційних матеріалів, індивідуальних засобів (у тому числі шприців, презервативів).

Заходи соціальної послуги реалізовуються через: соціальну рекламу, інформаційно-освітні матеріали, лекції, відеолекторії, бесіди (групові та індивідуальні), дебати, семінар, тренінг, тощо.

Основою для надання послуги профілактики є індивідуальний план або профілактична програма, що ґрунтується на оцінці потреб (оцінки ситуації) отримувача соціальної послуги. Якщо для надання соціальної послуги залучаються фахівці різних спеціалізацій або різних установ, організацій, закладів, індивідуальний план (профілактична програма) має розроблятися за їх участю на основі міждисциплінарного підходу.

Соціальна послуга може бути разовою або багаторазовою з строками надання, що визначаються індивідуально для кожного її отримувача.

Які завдання надання соціальної послуги?

 • попередження виникнення проблем та негативних явищ на рівні особистості, сім’ї, групи, громади;
 • попередження загострення вже існуючих проблем або негативних явищ;
 • вплив на формування позитивних ціннісних орієнтацій та мотивування отримувачів послуги до зміни поведінки та/або подолання складних життєвих обставин;
 • мінімізація ризику повторення (рецидиву) проблем або негативних явищ;
 • адаптація, інтеграція та реінтеграція, ресоціалізація тих отримувачів соціальної послуги, які зазнали негативних наслідків у результаті обставин, які виникли, або поглиблення (погіршення) проблем та негативних явищ.

Всі базові послуги надаються за місцем проживання сім’ї, дитини або особи. За розвиток тієї чи іншої послуги на певній території відповідає громада, та отримати її можна у Центрі соціальних служб, Центрі надання послуг або у фахівця із соціальної роботи.

Більш детально читайте тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1155-15

UNICEF Ukraine

Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew

Маріупольська Спілка Молоді

Надія і житло для дітей

Partnership for Every Child / Кожній дитині

СОС Дитячі Містечка Україна

ГО «Соціальна Синергія»

джерело https://www.facebook.com/Служба-у-справах-дітей-Вугледарської-міської-ради-590383584760687

Вам также могут понравиться