Традиційно під час сезону нересту риби у весняно-літній період по всій території України оголошується період так званої «тиші», коли категорично забороняється вилов риби. У зв’язку з цим правоохоронці Волноваської оперативної зони, куди входять Волноваський відділ поліції та відділення поліції Мар’їнки, Великої Новосілки, Нікольського і Вугледару, проводять профілактичні бесіди, спрямовані на запобігання вчинення правопорушень на водних об’єктах в період нерестової заборони. Профілактичні заходи в межах операції поліцейські проводитимуть до 09 червня.
За час проведення операції у Мар’їнському районі співробітники сектору превенції Мар’їнського відділення поліції спільно зі співробітниками Державного агентства рибного господарства виявили 4 порушення законодавства, вилучили незаконний улов, надувний човен та рибальські сітки. Доля порушників тепер в руках суду.
Співробітники поліції закликають громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства під час нересту.
Нагадуємо, що у цей час забороняється:
  1. Організація змагань зі спортивного рибальства і підводного полювання;
  2. Проведення в рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння видобуток будівельних матеріалів, гравію та піщано — ракушкової суміші;
  3. Забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;
  4. Заготівля очерету, рогози та інших водних рослин в місцях масового нересту риби;
  5. Пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестилищами в період нересту, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.
Дозволяється у цей час лише рибальство на спеціально визначених ділянках водойми однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега.
Пам’ятайте, що у випадку їх порушення Законом передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність:
  • згідно статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення;
  • згідно статті 249 Кримінального кодексу України, незаконне зайняття рибним, або іншим водним добувним промислом карається штрафом до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства — повідомляйте на спецлінію «102».
джерело http://volnovaha-police.dn.ua/news/view/4311?fbclid=IwAR2mTpbqQSm7nk4t6U-dzTzCzATsOKuLY9ySA7cYayI8KstFvUoPNr3GbGs