10.12.2020 у Вугледарі відбувся захід присвячений Міжнародному дню прав людини в рамках Міжнародноі кампаніі «16 днів проти насильства». Про це повідомляє поліція Вугледару.
Співробітники Вугледарського відділення поліції за участі представників комунального закладу «Вугледарський міський молодіжний центр «МІКС», відділу сім’ї, молоді та спорту Вугледарської міської ради та ГО «Вугледарський кризовий соціальний центр для жінок, які постраждали від насильства» провели інформаційний захід серед мешканців міста. Учасники заходу акцентували увагу на тому, що безвихідних ситуацій не буває і куди саме потрібно повідомляти у разі будь-яких неприємностей вдома, або у школі.
З метою підвищення обізнаності мешканців Вугледару про ознаки, прояви, профілактику та протидію домашньому насильству поліцейські провели зустрічі з головами місцевих ОСББ після чого вийшли на вулиці міста. Дільничні та інспектор ювенальної превенції роздавали перехожим листівки з інформацією про існуючі види насильства, про те, як діяти в подібних випадках, куди звертатися за допомогою та запевнили громадян, що поліція завжди поряд.
На сьогодні сімейним дебоширам співробітники поліції виносять термінові заборонні приписи стосовно кривдника. Стосовно правопорушників складається протокол про адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачене ст. 173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення ( «Вчинення домашнього насильства»).
«Шановні громадяни! Якщо Ви потерпаєте від домашнього насильства (чи то фізичного, чи психологічного), не зволікайте – телефонуйте на «102». Поліцейські вам допоможуть. Ніхто не має права ображати Вас і порушувати Ваші права» — звертаються поліцейські.
Особам, які постраждали від домашнього насильства, гарантується:
  • правовий захист та правові послуги коштом держави (Контакти центрів: bit.ly/3kYBXPu);
  • є можливість отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у телеграм-чат системи безоплатної правової допомоги «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot;
  • психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Контакти центрів: bit.ly/3q0898U);
  • тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства (Контакти центрів: bit.ly/3pXlbUB). Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.