Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

Подбати про безпритульних тварин може кожен

14
В Україні досі не існує статистики щодо кількості безпритульних тварин. Втім чи не кожен з нас, хоча б раз у житті, бачив чи то покинуте цуценя, чи кошеня. Мінекоенерго закликає людей не проходити повз безпритульних тварин, а допомагати їм, особливо в час пандемії. Любити вас може і не породиста собака чи кошеня. А карантин буде приємнішим, якщо поруч є домашній улюбленець.
Так уже вирішили австралійці та американці. Вони масово забирають тварин із притулків додому. Вся справа в карантині, який ввели, адже сидіти вдома набагато цікавіше в компанії тварин, ніж самому. Та і після його завершення ваше життя із чотирилапим другом буде яскравіше.
Тому, якщо біля вашого будинку живе бездомна тварина, не проходьте повз. Якщо не можете забрати тварину додому, то хоча би нагодуйте її. У разі холоду на вулиці, облаштуйте місце ночівлі для неї. Ви можете зробити фотографію чотирилапого і викласти в тематичні групи в соціальних мережах. Можливо, тварина загубилася і її шукає господар або ж хтось захоче забрати безпритульну тваринку у свій дім. Також ви можете забрати таку тварину на перетримку до себе.
До слова, декілька років тому Washington Post досліджував кількість собак і кішок, які живуть в 54 країнах. Виявилося, Україна входить в десятку країн, які серед лідерів за кількістю бездомних тварин. І саме в нашій державі такі чотирилапі зазнають немало знущань і навіть отруєнь. На жаль, в Україні популярними є догхантери – так-звані мисливці на тварин, які займаються відстрілом або отруєнням. За жорстоке поводження з тваринами, їх би мали карати – у нас існує закон, який передбачає адміністративну і навіть кримінальну відповідальність. Але поки що це не дуже працює. Тому потрібні зміни.
А саме:
  • прийняти відповідні законопроекти, які забезпечать захист прав тварин,
  • зареєструвати всіх бездомних і домашніх тварин,
  • регулювати чисельність тваринах не евтаназією, а стерилізацією,
  • проводити піарсоціалізацію і влаштовувати тварини в сім’ї.
Та уже зараз, не чекаючи прийняття законів, ви можете забрати бездомну тваринку у свій дім і піклуватися про неї. У час карантину і не тільки чотирилапий друг тішитиме ваше серце: любов не має породити.
Варто зазначити, у багатьох країнах проблему з тваринами вирішують гуманними методами, а не умертвінням. До прикладу, в Італії, якщо викинути кішку або собаку на вулицю, можна отримати тюремний термін в 1 рік і штраф в розмірі 10 тис. євро. У Німеччині та США теж існують штрафи за викидання тварин на вулиці, а знайти тих, хто це зробив неважко, адже кожна тварина має ідентифікаційний номер. В Україні тварин викидають повсюдно, ніякого покарання за це не передбачено. Не чекай штрафів – подбай про чотирилапих уже зараз!
Якщо ж ви стали свідком жорстокого поводження з бездомними тваринами, телефонуйте в Національну поліцію або Державну екологічну інспекцію. Пам’ятайте, кожне життя – має цінність!
джерело https://www.facebook.com/photo/?fbid=2949987888390801&
set=a.1096844767038465
Вам также могут понравиться