Проведення профорієнтаційної роботи для  дітей з особливими освітніми потребами (ООП) справа досить важлива, але й не проста. Необхідно враховувати індивідуальні психологічні особливості, стан здоров’я, можливі протипоказання і певні обмеження. Отже, і актуальність профорієнтації цих дітей значно більша і потрібніша в порівнянні з їхніми однолітками, які не мають проблем зі здоров’ям.

Тому, з метою підготовки дітей з ООП до вибору майбутньої професії, 18 листопада фахівці Вугледарського міського центру зайнятості разом з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру Вугледарської міської ради провели вебінар «Обміркований вибір професії – запорука успішного майбутнього».

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Тетяна Бурак ознайомила учнів з послугами, які надає служба зайнятості учнівській молоді, розповіла як правильно обирати професію та як уникнути при цьому помилок, проговорено про фактори, які впливають на вибір майбутньої професії, про формулу вибору професії. Фахівчиня акцентувала увагу на виборі професії, з урахуванням психологічних схильностей, особливостей стану здоров’я в основному орієнтуючи на найактуальніші та затребувані професії на ринку праці.

Також старшокласники отримали інформацію про навчальні заклади, в яких можливе проведення навчання дітей з особливими освітніми потребами, ознайомилися з можливістю проходження тестування на безкоштовних інтернет-платформах Державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри», «Моя професія: консультаційна мережа».

 

Текст надав Вугледарський міський центр зайнятості