Настав час поговорити про головне та підвести підсумки першої хвилі навчального проєкту “Університет комунікатора”. Це простір, орієнтований на молодих лідерів у громадах, який включає в себе посилення партнерства з владою та розвиток громад.

Впродовж трьох осінніх місяців, ми мали активності у Вугледарі, Дружківці, Краматорську, Бахмуті та Старобільську, проводились навчально-практичні сесії, де 60 учасників знайомились з принципами місцевого самоврядування, навчались побудові діалогу у громадах, проведенню адвокаційних кампаній, проведенню дебатів, роботі зі ЗМІ, роботі в соц.мережах, діагностиці проблем, тощо.

5 грудня у Краматорську відбулось обговорення результатів впровадження програми “Університет комунікатора”, за участю представників Благодійний фонд “Горєніє”, керівника Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні – Деніеля Зайберлінга, представників органів місцевого самоврядування громад зі Сходу України, представників міжнародних місій, громадських об’єднань, тренерів, менторів та учасників програми.

Молодь Вугледара висловлює ідеї та бажання щодо проведення інформаційних кампаній, розвитку творчого потенцалу та розширення молодіжного центру.

Проєкт тільки починає набирати оберти, проте ми вже маємо позитивні результати: сформовано 4 групи високомотивованих молодих лідерів, досягнуто домовленості з органами місцевої влади щодо формування кадрового резерву для ОСВ, розпочато впровадження комплексної системи залучення молоді до розвитку громад на Сході України.

Це тільки початок! У нас амбітні плани. 2020-й обіцяє бути ще більш насиченим та продуктивним. Планується поширення “Університету комунікатора” на інші громади Донецької та Луганської областей, організація обмінів між містами та організаціями за межами України, початок роботи в сільських громадах та власне реалізація розроблених ініціатив. Тобто, найцікавіше попереду.

Висловлюємо вдячність Благодійний фонд “Горєніє” за добре партнерство та плідну співпрацю, а також Hanns Seidel Stiftung Ukraine за підтримку молодіжних проєктів. Сподіваємось на подальшу спільну діяльність, з позитивною ознакою для всіх сторін та успішну реалізацію ідей, і планів.

Молодіжний центр “Мікс”