Протягом минулого тижня поліція Волноваської оперативної зони відкрила шість кримінальних проваджень за фактом шахрайства: Мешканці втратили заощадження на суму майже 55 000 гривень

Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв. Так, мешканці Волновахи та Вугледару перераховували аферистам реальні гроші за неіснуючий товар.

27  травня 2020 року до поліції звернулися мешканці с. Миколаївка, які відправили передплату сумі близько 1500 грн на картку одного з банків та товар так і не отримали.

 

29 травня 2020 року ще два мешканця Волноваського району попалися на «гачок»  шахраїв. 29-річний чоловік повідомив, що під час купівлі товару через мережу інтернет відправив передплату у розмірі 2200 грн, а мешканець Володимирівки заздалегідь перерахувавши  кошти залишився без товару.

 

30 травня 2020 року мешканець Новотроїцького «придбав» в інтернеті неіснуючий товар. Заздалегідь заплативши за покупку 600 гривень він залишився  і без грошей, і без покупки.

 

1 червня 2020 до поліції звернулися мешканки Вугледару, які у телефонному режимі перераховували за товар разом майже 50 000 гривень.

 

За всіма фактами слідчі розпочали досудові розслідування за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція встановлює осіб аферистів та їх місцезнаходження.

 

Поліція вкотре нагадує!

Будьте пильні!  Не повідомляйте особисті дані банківських карток стороннім особам, не замовляйте продукцію у неперевіреного продавця, а оплату здійснюйте лише після отримання та перевірки товару.

Якщо вам подзвонили та повідомили, що близька людина «потрапила в халепу» і для її звільнення необхідно заплатити – не довіряйте і не перераховуйте гроші! Передзвоніть своїм рідним та впевніться, що з ними все гаразд!

 

У будь-який час доби Ви можете подзвонити на 102 та проконсультуватися з питання що робити, якщо вважаєте, що Вас намагаються ошукати. Якщо ж Ви або ваші рідні, близькі, друзі чи знайомі все-таки стали жертвами шахраїв – не чекайте, а негайно телефонуйте у поліцію!

Волноваський відділ поліції

Донецької області

джерело http://volnovaha-police.dn.ua/news/view/4377