1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році». Документ регулює питання проведення індексації пенсій у поточному році.
Постановою визначено дату проведення індексації пенсій у 2020 році: це –1 травня. Перерахунок виплат проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.
У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Окрім того, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, не досягає 2100 гривень, таким особам надаватиметься доплата до пенсії.
Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься починаючи з травня місяця 2020 року в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».
джерело https://www.facebook.com/dn.pfy/