На час карантину Уряд посилив соціальні гарантії для громадян: знизилось податкове навантаження на ФОПів, пом’якшились умови надання субсидій, пенсіонери отримали доплати. А нещодавно Кабмін вирішив надати додаткову допомогу фізичним особам-підприємцям та безробітним, у яких є маленькі діти.

Хто може отримати допомогу?

За інформацією Міністерства соціальної політики, фінансову підтримку від держави можуть отримати фізичні особи-підприємці, а також малозабезпечені сім’ї, які мають дітей до 10 років.
Претендувати на доплати можуть ФОПи, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку. При цьому у них не повинно бути заборгованості по сплаті Єдиного соціального внеску протягом року.
Щодо соцдопомоги безробітнім батькам, то попередньо вони повинні бути офіційно зареєстровані в Центрі зайнятості. Зараз це можна зробити онлайн, наприклад через застосунок «Дія». За урядовими підрахунками, допомогу на дітей можуть отримати близько 100 тисяч родин.

Скільки виплачуватимуть?

Відповідно до постанови Кабміну, додаткова підтримка надається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму. Таким чином, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років – 2 218 гривень.
Тим часом середньомісячна допомога для малозабезпеченої сім’ї із неповнолітніми дітьми становить від 2 800 до 3 020 гривень.

Як оформити допомогу?

Оформити соцдопомогу можна онлайн на сайті Міністерства соціальної політики. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму на порталі e-services.msp.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису.
Зокрема, до заяви потрібно додати копії паспорта та ІПН, а також свідоцтва про народження дитини.
Допомога виплачуватиметься на час карантину та впродовж одного місяця після його скасування. Тобто щонайменше у травні та червні, адже за попереднім рішенням уряду карантин в Україні триватиме до 11 травня включно.
джерело https://www.facebook.com/Donetskcci