У зв’язку з непоодинокими випадками виявлення фальсифікованих листків непрацездатності, Вугледарське міське відділення звертає увагу комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій щодо неприпустимості призначення матеріальної допомоги по тимчасовій непрацездатності за листками непрацездатності, які мають візуальні відмінності від технічного опису листка непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406, тобто містять ознаки фальсифікації.

Найбільш типові ознаки фальсифікатів:

  • розміри граф та колонок не відповідають затвердженим;
  • печатки: на оригіналі «мокрі», на фальшивці – копії, виконані на ксероксі чи кольоровому принтері;
  • папір з ознаками підробки- щільніший, злегка жорсткий;
  • яскраві водяні знаки, на оригіналі їх можна побачити лише на просвіт;
  • колір бланка: на фальшивці – насичено-зелений, на оригіналі – немов вицвілий;

Фальшивий листок непрацездатності заповнюється після того, як печатки були поставлені: написано зверху на них.

Відповідно до ч.1ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV зі змінами та доповненнями (далі – Закон України № 1105), підставою для призначення і наступної виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Крім того, п.1 ч.2 ст. 16 Закону України № 1105 визначено, що застрахована особа зобов’язана надавати страхувальнику, страховику достовірні документи, на підставі яких призначається матеріальне забезпечення та надаються соціальні послуги відповідно до Закону України № 1105.

Статтею Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за підроблення документів, печаток, штампів і бланків, їх збут, використання підроблених документів.

 

джерело сторінка у Фуйсбук Вугледарського міського відділення управління ВД ФССУ