Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

Бюро правової допомоги інформує: посвідчення фактів, що особа є живою або перебуває у певному місці

41

Одним із завдань нотаріату в Україні є посвідчення фактів, що мають юридичне значення, з метою надання їм юридичної вірогідності. Такими нотаріальними діями можуть бути, зокрема, посвідчення фактів, що особа є живою або перебуває у певному місці.

Процесуальний порядок посвідчення таких фактів майже не відрізняється, але мета звернення до нотаріуса за вчиненням таких дій є різною.

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, вчиняється нотаріусом з метою підтвердження наявності даної особи як суб’єкта правовідносин. Необхідність здійснення такої нотаріальної дії може бути обумовлена наступними обставинами:

  • у випадку міжнародного спадкування, коли спадщину відкрито за кордоном;
  • у випадку, коли особа отримує періодичні платежі (пенсію, аліменти, компенсацію та ін.) з-за кордону (чи іншої місцевості) може знадобитися щорічне підтвердження, що одержувач є живим;
  • як доказ при вирішенні питання про скасування рішення щодо визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
  • у всіх інших юридичних випадках, коли самій особі або іншим зацікавленим особам потрібно підтвердити факт, що особа є живою.

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, проводиться як під час її явки до нотаріальної контори, так і на підставі усної заяви громадянина за межами робочого місця нотаріуса.

Подаються документи, що посвідчують особу, і після бесіди з таким громадянином нотаріус вчиняє цю нотаріальну дію. Малолітнім та недієздатним відповідне свідоцтво видають на підставі прохання батьків чи опікунів.

Вчинення такої нотаріальної дії за участю представника по довіреності не допускається, оскільки свідоцтво, що особа є живою, видається нотаріусом після особистого спілкування з цією особою і особисто щодо неї посвідчує факт, що вона жива.

Необхідність посвідчення факту перебування громадянина в певному місці виникає, коли громадянин бажає забезпечити факт свого перебування в певний час у певному місці для конкретних важливих для нього обставин.

Для отримання довідки необхідно надати нотаріусу документи:

  •  паспорт;
  •  реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний номер);
  •  для неповнолітніх – згоду на посвідчення факту його законних представників;
  •  документальне підтвердження того, що в певний момент громадянин перебував у певному місці.

На підтвердження факту, що фізична особа є живою, та факту перебування фізичної особи в певному місці нотаріус видає відповідне  свідоцтво.

Факт, що громадянин є живий або перебуває у певному місці може бути посвідчений як державним, так і приватним нотаріусом або ж консульською установою України.

головний спеціаліст відділу
«Вугледарське  бюро правової допомоги»
Маріупольського місцевого центру з надання БВПД.
Контакти: 0 800 213 103, 066-86-89-894
м.Вугледар, вул.Трифонова , б.22 каб. №6.

Вам также могут понравиться