Звертаємо вашу увагу, що фінансові шахраї, на жаль, активно користуються ситуацією, яка склалася у результаті введення карантину та інших заходів протидії поширенню COVID 19.

Разом з експертами з протидії шахрайству Альфа-Банку Україна складений список обманних схем, які зловмисники використовують з урахуванням пандемії. Він допоможе вам уникнути можливих інцидентів і захистити свої кошти.

  1. Продаж засобів захисту та противірусних препаратів.

Шахраї розміщують оголошення про найбільш затребувані товари в умовах епідемії (маски, антисептики противірусні препарати) за вигіднішою ціною на сайті оголошень і просто не висилають їх після передоплати або ж ведуть клієнта для проведення оплати на фішинговий сайт. Псевдопродавець переводить переписку з покупцем з офіційного сайту оголошень в мессенджер (як правило, Viber), де під приводом безпечної покупки пересилає посилання на фішингову сторінку, яка імітує платіжний сервіс самого сайту оголошень. При оплаті гроші переводяться на заздалегідь підготовлену картку шахраїв.

2. «Фіктивні електронні розсилки від державних або міжнародних організацій охорони здоров’я.

Такі листи можуть містити посилання на рекомендації про те, як убезпечити себе від вірусу або, наприклад, на сайт з картою поширення вірусу. На жаль, при переході одержувач потрапляє на фішинговий сайт, який викрадає всі логіни і паролі.

Також лист може містити шкідливе програмне забезпечення, яке і надасть доступ до ваших фінансових сервісів.

3. SMS або Viber-повідомлення про матеріальну допомогу або онлайн-операції.

Шахраї присилають SMS з інформацією про нібито проведену операцію з номером телефону для зворотного зв’язку. Схема передбачає, що користувач, який не здійснював покупок на дану суму, відразу ж зателефонує за вказаним номером, щоб з’ясувати подробиці. У розмові зловмисник під приводом скасування операції виманює реквізити картки і коди підтвердження, які приходять в SMS. На жаль, ці коди використовують для підтвердження операцій або для зміни пароля до інтернет-банкінгу.

Також SMS може містити інформацію про нарахування матеріальної допомоги від уряду або про ваш виграш в лотереї або розіграші. Часто в цій схемі шахраї використовують чат-ботів з Viber, які роблять розсилку і пропонують отримати гроші на картку, вказавши її номер, термін дії, тризначний код з її звороті та банківський SMS-код підтвердження операції. Цієї інформації достатньо, щоб отримати доступ до грошей власника картки.

4. Фіктивні благодійні фонди по боротьбі з коронавірусом.

Користуючись чуйністю українців, шахраї діють від імені не існуючих благодійних організацій та фондів боротьби з коронавірусом. Якщо ви хочете надати фінансову допомогу, то спочатку перевірте наявність цього фонду в державних реєстрах: в Єдиному державному реєстрі фізичних і юридичних осіб, в Реєстрі неприбуткових організацій та Реєстрі судових рішень. Також перегляньте сайт фонду (в т. ч. наявність звітності про роботу), сторінки в соцмережах. Перевірте наявність фізичної адреси, а також інформацію про засновників, членів Наглядової ради, Правління, дирекції.

5. Дзвінок родичам з клініки.

Шахрай, прикидаючись медпрацівником, повідомляє потенційній жертві по телефону, що її родич госпіталізований c діагнозом COVID 19, і для його лікування терміново необхідно перевести певну суму грошей. Розмова зводиться до того, що клієнт самостійно переводить свої кошти на картку шахраїв.

Незалежно від ситуації, важливо завжди пам’ятати правила, які допоможуть захистити ваші кошти від шахраїв.

1. Будь-яку інформацію про стан рахунку, оплатах тощо ви повинні перевіряти ТІЛЬКИ через офіційні канали зв’язку: номер контакт-центру (044) 494 01 01, чат служби підтримки в мобільному банку Alfa-Mobile Ukraine, особисті повідомлення на офіційних сторінках банку в Facebook і Instagram.

2. Ніколи не передзвонювати на номери, надіслані вам в повідомленнях. Завжди телефонуйте самі на офіційний номер Альфа-Банку Україна (044) 494 01 01. Він також вказаний на вашій картці.

3. При найменшій підозрі на шахрайство відразу зверніться до контакт-центру для блокування вашої картки.

4. Перш ніж зробити покупку, перевірте сайт на безпеку оплати. При переході безпосередньо до форми оплати в ньому повинна бути буква «s», відповідно початок адреси буде виглядати так — «https://», а поруч з ним повинен бути зелений замочок. Це підтвердження того, що дані передаються по захищеному каналу зв’язку.

джерело https://alfabank.ua/about/press/alfa-bank-ukrayina-poperedzhaye-pro-novi-shemi-shahrayiv-pid-2159

картинка з інтернету