Портал Угледарской ОТГ
Новости, справки, расписания и информация Угледара и сел

80 років тому народився письменник Овсієнко Анатолій Васильович, який мешкав у м. Вугледар

8
80 років тому народився Овсієнко Анатолій Васильович — талановитий письменник-гуморист і завзятий оптиміст.
Біографія А. Овсієнка
Анатолій Васильович Овсієнко народився 13 квітня 1940 р. в с. Леніно (Ставки) Радомишльського району, Житомирської області. В цьому мальовничому поліському краю і минули його дитячі роки.
Закінчивши середню школу, у 1958 р. приїхав на Донеччину. Працював на електротехнічному заводі у м. Чистякові (м. Торезі), а потім на шахті. Служив в армії.
У 1964 р. закінчив Житомирське медичне училище і працював за фахом зубного лікаря, Шевченківському краю – на Черкащині, в с. Межиричі Канівського району.
У 1965 р. знов повернувся на Донеччину, де працював за фахом у лікарні в с. Павлівка Мар’їнського району.
Внаслідок тяжкої тривалої хвороби, у 1987 році втратив зір, і як інвалід I групи, працював на спеціалізованому підприємстві УТОС м. Донецька. Саме в цей період почав пробувати свої сили в літературі. У дитячі і юнацькі роки він пробував писати ліричні вірші. Але в майбутньому це не знайшло свого продовження. І ось будучи інвалідом, цей невгамовний чоловік знову взявся за перо, змінивши літературний жанр з лірики на сатиру та гумор.
25 січня 2000р. – став Членом Національно спілки письменників України.
Його гуморески чути на сценах у виконанні самодіяльних артистів. Деякі з них уже стали мов би фольклорними. Знаходять своє гідне місце вірші поета на сторінках багатьох періодичних видань Донеччини і за її межами.
Мешкав Анатолій Васильович в нашому місті Вугледар. Помер 6 жовтня 2005 року.
Читаючи гуморески Овсієнко, переконуєшся, що він вміло володіє всіма засобами сміхотворного арсеналу, однаково почувається на різних «щаблях» веселих жанрів. Комічні ситуації,побутові деталі, мова персонажів – усе це дихає реальністю. В сатиричних типах легко впізнати і давніх, і новонароджених антигероїв нашого часу, у змальованих подіях – переконливі факти живої дійсності. Творіння його розуму припадає до душі своїм людяним змістом, життєвою радістю, оригінальністю сюжетних вирішень.
Кажуть, що хвилина сміху додає людині день життя. Уявіть собі, наскільки ви продовжите своє життя, коли прочитаєте всі його збірки… І взагалі гуморески поета принесуть вам силу – силенну позитивних емоцій. джерело: https://lib-kinder-vugl-ua.webnode.com.ua/shhedr%D1%96st-poetichnogo-talanta/?fbclid=IwAR2OsMPE23BUkMHL_mCpc4Hw4cg-j28QjtbEb_zT_Ril-Be7eynJehDkSaE
Відео з відкриття у Вугледарі літературно-меморіального простору.»Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом»

Архівні фото вугледарської міської бібліотеки для дітей (ред. порталу)

джерела https://www.facebook.com/ugledarkidslib
https://lib-kinder-vugl-ua.webnode.com.ua/shhedrіst-poetichnogo-talanta/?fbclid=IwAR2OsMPE23BUkMHL_mCpc4Hw4cg-j28QjtbEb_zT_Ril-Be7eynJehDkSaE
Вам также могут понравиться